Silivri Samsung Televizyon Tv Tamir Servisi 0216 483 42 42

Silivri LG Televizyon Tv Tamir Servisi 0216 483 42 42

Silivri Philips Televizyon Tv Tamir Servisi 0216 483 42 42

Silivri Sony Televizyon Tv Tamir Servisi 0216 483 42 42

Silivri Vestel Televizyon Tv Tamir Servisi 0216 483 42 42

Silivri Sharp Televizyon Tv Tamir Servisi 0216 483 42 42

Silivri Panasonic Televizyon Tv Tamir Servisi 0216 483 42 42

Silivri Toshiba Televizyon Tv Tamir Servisi 0216 483 42 42

Silivri Jvc Televizyon Tv Tamir Servisi 0216 483 42 42

Silivri Grundig Televizyon Tv Tamir Servisi 0216 483 42 42

Silivri Arçelik Televizyon Tv Tamir Servisi 0216 483 42 42

Silivri Seg Televizyon Tv Tamir Servisi 0216 483 42 42

Silivri Sunny Televizyon Tv Tamir Servisi 0216 483 42 42

Silivri NextStar Televizyon Tv Tamir Servisi 0216 483 42 42

Silivri Yumatu Televizyon Tv Tamir Servisi 0216 483 42 42

Silivri Axen Televizyon Tv Tamir Servisi 0216 483 42 42

Silivri Jameson Televizyon Tv Tamir Servisi 0216 483 42 42

Silivri Olımpıa Televizyon Tv Tamir Servisi 0216 483 42 42

Silivri Fınlux Televizyon Tv Tamir Servisi 0216 483 42 42

Silivri Altus Televizyon Tv Tamir Servisi 0216 483 42 42

Silivri Saba Televizyon Tv Tamir Servisi 0216 483 42 42

Silivri NextStar Servisi

Silivri Goldmaster Servisi

Silivri Atlanta Servisi

Silivri Hiremco Servisi

Silivri Sunny Servisi

Silivri Jameson Servisi

Silivri Dreambox Servisi

Silivri Homotech Servisi

Silivri Multibox Servisi

Silivri Trident Servisi

Silivri Neta Servisi

Silivri Redline Servisi

Silivri Linx Servisi

Silivri Kawai Servisi

Silivri Arçelik Servisi

Silivri Showmax Servisi

Silivri Digiline Servisi

Silivri Amstrad Servisi

Silivri Baff Servisi

Silivri Botech Servisi

Silivri Corax Servisi

Silivri Yumatu Servisi

Silivri Tekniksat Servisi

Silivri Teknoline Servisi

Silivri Starbox Servisi

Silivri Digitürk Servisi

Silivri Tivibu Servisi

Silivri Dsmart Servisi

silivri-uydu-servisi

tv-tamiri


Silivri Televizyon Uydu Anten Servisi tv sinyal yok çözümü tamiri. Televizyon, uydu, çanak anten ile alakalı yaşadığınız tüm sorunlarda hizmetinizdeyiz.

 

Silivri’de, tv uydu Sinyal yok diyor problemleri, kanal düzenleme taşıma sorunları, kablo kopuklukları yada su almış olduğu durumlarda uydu servisi ihtiyacı duyduğunuzda, çanak anten ayarı, sinyal yok hatası çözümlerinde, televizyon uydu anten servisi‘ne yada çanak anten kurulumu ihtiyacınız olduğunda, Lnb aşırı yüklenme hatalarında, Lnb arızaları gibi can sıkıcı durumlarda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

TELEVİZYON NEDEN GÖSTERMEZ? NEDEN SİNYAL YOK DER?

Beğenerek izlediğiniz bir dizi yada günlerdir beklediğiniz maç saati geldi çattı televizyonu bir açtınız oda ne? Televizyon’da sinyal zayıf veya yok hatası yada uyduda sinyal yok diyor çekmiyor. Böylesi can sıkıcı bir durumla karşı karşıya iseniz çözüm aramaya en basit problemlerden başlayalım ki, belkide sizi beklediğiniz programa yetiştirebiliriz.

Daha açıklayıcı anlatabilmek açısından şu konuyu’da sizlere kısa yollu bir açıklayalım.

Led tv dahili uydu alıcısı nedir?

Teknolojinin gelişmesiyle beraber yeni nesil televizyonlar (led tv, plazma tv, 4k ultra hdtv vb) uydu alıcılarını kendi içinde barındırırlar işte buna dahili uydu alıcısı denir.

Harici uydu alıcısı nedir?

Scart yada hdmi kablo ile televizyona bağlanan uydu alıcısı’dır.

Bu bilgiyide paylaştıktan sonra şimdi sıra geldi televizyonun neden göstermediğine. Öncelikle televizyonunuzun ve harici uydu alıcısı kullanıyorsanız, uydu alıcınızın elektrik prizine takılı ve açık konumda olduğuna emin olun.Şimdi dikkat! harici uydu alıcısı kullanıyorsanız ve ekran siyah ise uydu alıcınızdan televizyona giden bağlantı kablosunu kontrol edin, gevşemiş yada yerinden çıkmış olabilir, her iki tarafında takılı olduğundan emin olduktan sonra televizyonun kumandasından source yada intum tuşu ile bağlantı türünüzü seçin. Kendinden scartlı mini uydu alıcısı kullanıyor yada Scart kablo ile bağlanıyorsanız scart’ı, hdmi kablo ile bağlanıyorsanız hdmi girişini seçiniz buraya kadar her şey normal ise okumaya devam.

Ekranda aşırı akım yada lnb aşırı yüklenme yazıyorsa, çanak anten yada başka bir deyişle uydu anten tesisatınızda kısa devre var demektir.

Yine daha iyi anlayabilmeniz için çanak anten yada diğer bir değişle uydu anten tesisatından bahsetmemiz gerekiyor.

Günümüzde sık kullanılan 2 çeşit uydu sistemi bulunmaktadır. Bireysel uydu sistemi ve merkezi uydu sistemi. Bireysel uydu sistemi kullanıcının kendine ait çanak anten, lnb, kablo ve f konnektör ekipmanlarından oluşan uydu sistemi’dir. Merkezi uydu sistemleri ise binanın tamamına yayın sağlayan uydu santrali dediğimiz dağıtıcıdan dairelere yayın aktaran sistemdir.

uydu-sistemleri

Bireysel uydu sisteminde kısa devre neden olur? sorusuna gelince üç ihtimal vardır. Birincisi lnb arızalı olabilir. ikincisi kablo arızalı yada birbirine temas etmemesi gereken metal örgü tel ile bakır telin temas etmesi sonucu oluşur. Üçüncü ihtimal ise birden fazla çanak anten yayınınız varsa (türksat, hotbird, astra vb) birleştirici görevi gören diseqc arızalanmış olabilir.

Merkezi uydu sistemi (ortak uydu anten sistemi) olan bir binada kısa devre probleminiz var ise uydu santralinden dairenize gelen kablo’da yada uydu santralinden sizin dairenize çıkış yapan slot arızalı olabilir. Bir de kontrol etmeniz gereken nokta daire içerisindeki uydu prizi ile televizyonunuzun arasında çekilmiş olan kablodur, aynı şekilde ondada kırılma yada metal örgü tel ile bakır telin temas etmesi söz konusu olabilir.

 

uydu-kablosu

 

Uyduda bazı kanallar çıkmıyor, sinyal zayıf yada bazı kanallarda sinyal yok sorunu

Sizde uyduda bazı kanallarda sinyal yok sorunu yaşıyor, bazı kanallar göstermiyorsa çok yüksek ihtimalle çanak anten ayarı bozulmuş demektir, özellikle hd kanallarda bu problemle karşılaşılmaktadır. Çanak anten ve lnb hassas ayarı yapıldıktan sonra sorun çözülecektir. Nadirende olsa kabloda oluşan oksitlenmelerden dolayıda bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz, çanak anten ayarlamasından sonra sorun devam ediyorsa uydu anten kablonuzu değiştiriniz.

Uyduda bazı kanallarda sinyal yok, bazı kanallar çekmiyor, bazı kanallar gitti, bazı kanallarda sinyal zayıf, bazı kanallar sinyal sorunu, uydu dağıtıcısında sinyal var kalite yok, uydu dağıtıcısında sinyal var görüntü yok.

Uyduda hiçbir kanal çekmiyor, uyduda sinyal yok, uydu sinyal yok diyor hatası çözümü

Uydu anteni çekmiyor, sinyal yok sorunu yaşıyorsanız, uydu çanak anten tesisatınızda arıza var demektir. Çanak anten’in yön ayarı bozulmuş olabilir, kablonuzda arıza olabilir, lnb arızalanmış olabilir, düşük bir ihtimal olsa’da uydu alıcısı’da arızalanmış olabilir. Uydu dağıtıcısında sinyal var görüntü yok yada uydu dağıtıcısında sinyal var kalite yok ise gene aynı şekilde anten tesisatı arızalı demektir.

Silivri’de uydu kanal sinyal zayıf, uyduda sinyal var kalite yok, uydu zayıf sinyal, uydu çekmiyor, uydu çalışmıyor, uydu anten arıza, sinyal yok sorunu, uydum kanalları göstermiyor, uydu sinyal yok diyor, uydu zayıf sinyal, uydu çekmiyor, uydu çalışmıyor hatalarından her hangi biri ile karşı karşıya iseniz, bizimle iletişime geçebilir servis talebinde bulunabilirsiniz.

Uydu kanalları kayboldu, uyduda hiç kanal yok

Uyduda kanal yok diyorsa uydu alıcısının kanalları silinmiş demektir. Türksat uydusu için 12380 v 27500 frekansını yazarak yeniden kanal yükleme işlemini yaptığınızda güncel kanallar yüklenecektir. Uyduda bazı kanallar kaybolduysa, kanal frekans değiştirmiş yada yayınına son vermiştir. Bazı kanallarda ses var görüntü yoksa bu genellikle sd uydu alıcıları yeniden kanal yükleme yapıldığında hd kanallarıda yükler, sd uydu alıcıları hd kanalları göstermediği için ses gelir ama görüntü alamazsınız.

 

Tek antenle 2 televizyon nasıl izlenir? Tekli elembiyi nasıl çoklu yaparız?

Tek çanak iki uydu alıcı kullanabilmeniz için mevcut çanak anteninize çift çıkışlı lnb takar ve kablosunu çekerseniz her iki televizyon’dada bir birinden bağımsız istediğiniz kanalı seyredebilirsiniz.Tek çanakla çok uydu, elembi çoğaltıcı.

lnb

Lnb çeşitleri, tek çıkışlı, iki çıkışlı olduğu gibi aynı zamanda dört çıkışlı ve sekiz çıkışlı çeşitleri’de bulunmaktadır.

Silivri uyducu, uydu arıza servisi, uydu bağlama, uydu kurulum, uydu anteni tamircileri, uydu onarim, uydu kurulum fiyatları, antenci, uydu anteni montajı ve uydu anteni ayarlama, uydu anten kurulumu yapan yerler, uydu anten arıza servisi, uydu anten ayarı, tv antenci, tv tamiri, tv montaj, tv canak montaj, tv kurulumu, tv canak montaj tel.

tv-uyducusu-iletisim

Silivri uydu servisi ve çanak anten kurulum ücreti kullanılacak malzemenin özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Fiyat bilgisi için lütfen iletişime geçin. çanak anten kurulum fiyatları, çanak kurulum servis ücreti, çanak anten kurulumu fiyatları, en ucuz çanak anten servisi, ucuz uydu kurulumu, çanak anten kurulum fiyatları, çanak kurulum servis ücreti, çanak anten kurulumu fiyatları.

 

Silivri çanak anten montajı, çanak antenci, çanak anten nakil, çanak anten montaj servisi, çanak anten servisi, çanak anten kurulumu, çanak anten arıza ve tamiri, çanak anten kurulum fiyatları, çanak kurulum, çanak Kurulumu, çanak ayarlama, canak montaj.

SİLİVRİ TELEVİZYON UYDU ANTEN SERVİSİ ARAMA KELİMELERİ

Hd uydu tamircisi
Uyducusu
Uyducuları
Uydu alicisi kurulumu yapan yer
Antenci
Antenciler
Anten kurulumu yapan servisler
En yakın uydu servisleri
Uydu tamircileri
Frekans ayari yapan servisler
Merkezde uyducu
Elektronik tamircisi
Tv uydu baglantisi
Tv anteni çekmiyor
Televizyon anteni çekmiyor
Hd televizyon ayarlama
Hd uydu anteni değiştirme
Televızyon uydu baglama
Televizyon elembi anten bağlantısı
Smart tv canak anten ayarlari
Hd uydu alıcılı led tv kurulum
Çanak anten uydu ayarlari
Çanak anten ayarları
Çanak anten ayarlamak

Çanak anten arıza ve tamiri
Çanak anten yön bulma
Çanak uydu ayarlama
Çift çanak uydu kurulumu
Uydu lnb ayarı
Uydu Montajı
Uydu bulma
Uydu ayarlama
Uydu bakim
Uydu kurulum
Uydu kurulum fiyatları
Uydu tamiri dağıtıcı
Uydu montajcisi
Hd uydu servisi
Uydu destek
Uydu anteni çekmiyor
Uydu anteni ayarı
Uydu anteni takma
Uydu anteni ayari yapan varmi
Uydu anten servisi kurulumu
Uydu anten ayarları
Uydu anten kurulumu
Uydu anten montaj
Uydu anten ayarlama

Uydu kurulumu nasıl yapılır
Uyduyu ayarlama
Uydu çanak Servisi
Uydu canak kurulumu
Uydu çanak anten kurulumu
Uydu Çanak Ayarı
Uydu çanak ayarlama
Uydu çanak anten ayarı
Uydu çanak montajı
Uydu tamiri ayari servis
Uydu arızası
Uydu alıcısı ayarları
Uydu alıcısı kurulumu
Uydu kanallarını ayarlama
Anten ayarı
Anten ayarları
Anten montajı
Anten kurulum
Anten kurulumu
Anten ayarlama
Görüntülü uydu ayarlama
Lnb uydu ayarlama
Lnb ayarlama
Türksat servisleri istanbul

SİLİVRİ’DE HİZMET VERDİĞİMİZ MAHALLELER

Akören Mahallesi
Alibey Mahallesi
Alipaşa Mahallesi
Balaban Mahallesi
Bekirli Mahallesi
Beyciler Mahallesi
Büyükçavuşlu Merkez Mahallesi
Büyükkılıçlı Mahallesi
Cumhuriyet Mahallesi
Çayırdere Mahallesi
Çeltik Mahallesi
Danamandıra Mahallesi

Fatih Silivri Mahallesi
Fenerköy Mahallesi
Fevzipaşa Mahallesi
Gazitepe Mahallesi
Gümüşyaka Merkez Mahallesi
Hürriyet Mahallesi
İsmetpaşa Mahallesi
Kadıköy Mahallesi
Kavaklı Mahallesi
Kurfallı Mahallesi
Küçük Kılıçlı Mahallesi
Küçüksinekli Mahallesi

Mimarsinan Silivri Mahallesi
Ortaköy Merkez Mahallesi
Piri Mehmet Paşa Mahallesi
Sancaktepe Mahallesi
Sayalar Mahallesi
Selimpaşa Merkez Mahallesi
Semizkumlar Mahallesi
Seymen Mahallesi
Sinekli Mahallesi
Yeni Mahallesi
Yolcatı Mahallesi