AVCILAR UYDU ANTEN SERVİSİ TV SİNYAL YOK ÇÖZÜMÜ TAMİRİ

Avcılar uydu anten servisi TV sinyal yok çözümü tamiri. Televizyon, uydu, çanak anten ile alakalı yaşadığınız tüm sorunlarda hizmetinizde.

 TELEFON NUMARASINA TIKLA  ARA SERVİS İSTE

0532 428 41 40

avcilar uydu anten servisi tv sinyal yok cözümü tamiri

Avcılar Uydu Anten Servisi TV Sinyal Yok Çözümü Tamiri

Avcılar Televizyon Uydu Anten Servisi TV sinyal yok çözümü tamiri. Televizyon, uydu, çanak anten ile alakalı yaşadığınız tüm sorunlarda hizmetinizdeyiz.

Avcılar uydu anten servisi, televizyon uydu Sinyal yok diyor problemleri, kanal düzenleme taşıma sorunları, kablo kopuklukları yada su almış olduğu durumlarda uydu servisi ihtiyacı duyduğunuzda, çanak anten ayarı, sinyal yok hatası çözümlerinde, televizyon uydu anten servisine yada çanak anten kurulumu ihtiyacınız olduğunda, Lnb aşırı yüklenme hatalarında, Lnb arızaları gibi can sıkıcı durumlarda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TELEVİZYON NEDEN GÖSTERMEZ? NEDEN SİNYAL YOK DER?

Avcılar Uydu Anten Servisi

Beğenerek izlediğiniz bir dizi yada günlerdir beklediğiniz maç saati geldi çattı televizyonu bir açtınız oda ne? Televizyonda sinyal zayıf veya yok hatası yada uyduda sinyal yok diyor çekmiyor. Böylesi can sıkıcı bir durumla karşı karşıya iseniz çözüm aramaya en basit problemlerden başlayalım ki, belki de sizi beklediğiniz programa yetiştirebiliriz.

Daha açıklayıcı anlatabilmek açısından şu konuyuda sizlere kısa yollu bir açıklayalım.

Led TV dahili uydu alıcısı nedir?

Avcılar Uydu Anten Servisi

Teknolojinin gelişmesiyle beraber yeni nesil televizyonlar (led TV, plazma TV, 4k ultra HDTV vb) uydu alıcılarını kendi içinde barındırırlar işte buna dahili uydu alıcısı denir. Avcılar Uydu Anten Servisi.

Harici uydu alıcısı nedir?

Avcılar Uydu Anten Servisi

Scart yada hdmi kablo ile televizyona bağlanan uydu alıcısıdır.

Bu bilgiyi de paylaştıktan sonra şimdi sıra geldi televizyonun neden göstermediğine. Öncelikle televizyonunuzun ve harici uydu alıcısı kullanıyorsanız, uydu alıcınızın elektrik prizine takılı ve açık konumda olduğuna emin olun. Şimdi dikkat! harici uydu alıcısı kullanıyorsanız ve ekran siyah ise uydu alıcınızdan televizyona giden bağlantı kablosunu kontrol edin, gevşemiş yada yerinden çıkmış olabilir, her iki tarafında takılı olduğundan emin olduktan sonra televizyonun kumandasından source yada intum tuşu ile bağlantı türünüzü seçin. Kendinden scartlı mini uydu alıcısı kullanıyor yada Scart kablo ile bağlanıyorsanız scart’ı, hdmi kablo ile bağlanıyorsanız hdmi girişini seçiniz buraya kadar her şey normal ise okumaya devam.

Ekranda aşırı akım yada lnb aşırı yüklenme yazıyorsa, çanak anten yada başka bir deyişle uydu anten tesisatınızda kısa devre var demektir.

Avcılar Uydu Anten Servisi TV Sinyal Yok Çözümü Tamiri

Yine daha iyi anlayabilmeniz için çanak anten yada diğer bir değişle uydu anten tesisatından bahsetmemiz gerekiyor.

Günümüzde sık kullanılan 2 çeşit uydu sistemi bulunmaktadır. Bireysel uydu sistemi ve merkezi uydu sistemi. Bireysel uydu sistemi kullanıcının kendine ait çanak anten, LNB, kablo ve f konnektör ekipmanlarından oluşan uydu sistemi’dir. Merkezi uydu sistemleri ise binanın tamamına yayın sağlayan uydu santrali dediğimiz dağıtıcıdan dairelere yayın aktaran sistemdir. Avcılar Uydu Anten Servisi.

avcilar uydu sistemleri

Bireysel uydu sisteminde kısa devre neden olur? sorusuna gelince üç ihtimal vardır. Birincisi lnb arızalı olabilir. ikincisi kablo arızalı yada birbirine temas etmemesi gereken metal örgü tel ile bakır telin temas etmesi sonucu oluşur. Üçüncü ihtimal ise birden fazla çanak anten yayınınız varsa (Türksat, Hotbird, Astra vb) birleştirici görevi gören diseqc arızalanmış olabilir. Avcılar Uydu Anten Servisi.

Merkezi uydu sistemi (ortak uydu anten sistemi) olan bir binada kısa devre probleminiz var ise uydu santralinden dairenize gelen kabloda yada uydu santralinden sizin dairenize çıkış yapan slot arızalı olabilir. Bir de kontrol etmeniz gereken nokta daire içerisindeki uydu prizi ile televizyonunuzun arasında çekilmiş olan kablodur, aynı şekilde ondada kırılma yada metal örgü tel ile bakır telin temas etmesi söz konusu olabilir. Avcılar Uydu Anten Servisi.

avcilar uydu kablosu

Uyduda bazı kanallar çıkmıyor, sinyal zayıf yada bazı kanallarda sinyal yok sorunu

Avcılar Uydu Anten Servisi TV Sinyal Yok Çözümü Tamiri

Sizde uyduda bazı kanallarda sinyal yok sorunu yaşıyor, bazı kanallar göstermiyorsa çok yüksek ihtimalle çanak anten ayarı bozulmuş demektir, özellikle hd kanallarda bu problemle karşılaşılmaktadır. Çanak anten ve lnb hassas ayarı yapıldıktan sonra sorun çözülecektir. Nadiren de olsa kabloda oluşan oksitlenmelerden dolayı da bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz, çanak anten ayarlamasından sonra sorun devam ediyorsa uydu anten kablonuzu değiştiriniz.

Uyduda bazı kanallarda sinyal yok, bazı kanallar çekmiyor, bazı kanallar gitti, bazı kanallarda sinyal zayıf, bazı kanallar sinyal sorunu, uydu dağıtıcısında sinyal var kalite yok, uydu dağıtıcısında sinyal var görüntü yok.

Uyduda hiçbir kanal çekmiyor, uyduda sinyal yok, uydu sinyal yok diyor hatası çözümü

Avcılar Uydu Anten Servisi

Uydu anteni çekmiyor, sinyal yok sorunu yaşıyorsanız, uydu çanak anten tesisatınızda arıza var demektir. Çanak antenin yön ayarı bozulmuş olabilir, kablonuzda arıza olabilir, lnb arızalanmış olabilir, düşük bir ihtimal olsada uydu alıcısıda arızalanmış olabilir. Uydu dağıtıcısında sinyal var görüntü yok yada uydu dağıtıcısında sinyal var kalite yok ise gene aynı şekilde anten tesisatı arızalı demektir. Avcılar Uydu Anten Servisi.

Avcılar’da uydu kanal sinyal zayıf, uyduda sinyal var kalite yok, uydu zayıf sinyal, uydu çekmiyor, uydu çalışmıyor, uydu anten arıza, sinyal yok sorunu, uydum kanalları göstermiyor, uydu sinyal yok diyor, uydu zayıf sinyal, uydu çekmiyor, uydu çalışmıyor hatalarından her hangi biri ile karşı karşıya iseniz, uydu anten servisi için bizimle iletişime geçebilir servis talebinde bulunabilirsiniz.

Uydu kanalları kayboldu, uyduda hiç kanal yok

Avcılar Uydu Anten Servisi

Uyduda kanal yok diyorsa uydu alıcısının kanalları silinmiş demektir. Türksat uydusu için 12380 v 27500 frekansını yazarak yeniden kanal yükleme işlemini yaptığınızda güncel kanallar yüklenecektir. Uyduda bazı kanallar kaybolduysa, kanal frekans değiştirmiş yada yayınına son vermiştir. Bazı kanallarda ses var görüntü yoksa bu genellikle sd uydu alıcıları yeniden kanal yükleme yapıldığında HD kanallarıda yükler, sd uydu alıcıları hd kanalları göstermediği için ses gelir ama görüntü alamazsınız. Avcılar Uydu Anten Servisi.

Tek antenle 2 televizyon nasıl izlenir? Tekli elembiyi nasıl çoklu yaparız?

Avcılar Uydu Anten Servisi

Tek çanak iki uydu alıcı kullanabilmeniz için mevcut çanak anteninize çift çıkışlı lnb takar ve kablosunu çekerseniz her iki televizyonda da bir birinden bağımsız istediğiniz kanalı seyredebilirsiniz. Tek çanakla çok uydu, elembi çoğaltıcı.

avcilar lnb

Lnb çeşitleri, tek çıkışlı, iki çıkışlı olduğu gibi aynı zamanda dört çıkışlı ve sekiz çıkışlı çeşitleride bulunmaktadır.

Avcılar uyducu, Avcılar uydu arıza servisi, Avcılar uydu bağlama, Avcılar uydu kurulum, Avcılar uydu anteni tamircileri, Avcılar uydu onarim, Avcılar uydu kurulum fiyatları, Avcılar antenci, Avcılar uydu anteni montajı ve Avcılar uydu anteni ayarlama, Avcılar uydu anten kurulumu yapan yerler, Avcılar uydu anten arıza servisi, Avcılar uydu anten ayarı, Avcılar TV antenci, Avcılar TV tamiri, Avcılar TV montaj, Avcılar TV canak montaj, Avcılar TV kurulumu, Avcılar TV canak montaj tel. Avcılar Uydu Anten Servisi.

Avcılar Uydu Anten Servisi

Avcılar uydu servisi ve çanak anten kurulum ücreti kullanılacak malzemenin özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Fiyat bilgisi için lütfen iletişime geçin. çanak anten kurulum fiyatları, çanak kurulum servis ücreti, çanak anten kurulumu fiyatları, en ucuz çanak anten servisi, ucuz uydu kurulumu, çanak anten kurulum fiyatları, çanak kurulum servis ücreti, çanak anten kurulumu fiyatları.

 

Avcılar çanak anten montajı, Avcılar çanak antenci, Avcılar çanak anten nakil, Avcılar çanak anten montaj servisi, Avcılar çanak anten servisi, Avcılar çanak anten kurulumu, Avcılar çanak anten arıza ve tamiri, Avcılar çanak anten kurulum fiyatları, Avcılar çanak kurulum, Avcılar çanak Kurulumu, Avcılar çanak ayarlama, Avcılar canak montaj.

Avcılar Hd uydu tamircisi
Avcılar uyducusu
Avcılar uyducuları
Avcılar uydu alicisi kurulumu yapan yer
Avcılar antenci
Avcılar antenciler
Avcılar anten kurulumu yapan servisler
Avcılar en yakın uydu servisleri
Avcılar uydu tamircileri
Avcılar frekans ayari yapan servisler

Avcılar merkezde uyducu
Avcılar elektronik tamircisi
Avcılar Tv uydu baglantisi
Avcılar Tv anteni çekmiyor
Avcılar televizyon anteni çekmiyor
Avcılar Hd televizyon ayarlama
Avcılar Hd uydu anteni değiştirme
Avcılar televızyon uydu baglama
Avcılar televizyon elembi anten bağlantısı
Avcılar Smart tv canak anten ayarlari

Avcılar hd uydu alıcılı led tv kurulum
Avcılar çanak anten uydu ayarlari
Avcılar çanak anten ayarları
Avcılar çanak anten ayarlamak
Avcılar çanak anten arıza ve tamiri
Avcılar çanak anten yön bulma
Avcılar çanak uydu ayarlama
Avcılar çift çanak uydu kurulumu
Avcılar uydu lnb ayarı
Avcılar uydu Montajı

Avcılar uydu bulma
Avcılar uydu ayarlama
Avcılar uydu bakim
Avcılar uydu kurulum
Avcılar uydu kurulum fiyatları
Avcılar uydu tamiri dağıtıcı
Avcılar uydu montajcisi
Avcılar hd uydu servisi
Avcılar uydu destek
Avcılar uydu anteni çekmiyor

Avcılar uydu anteni ayarı
Avcılar uydu anteni takma
Avcılar uydu anteni ayari yapan varmi
Avcılar uydu anten servisi kurulumu
Avcılar uydu anten ayarları
Avcılar uydu anten kurulumu
Avcılar uydu anten montaj
Avcılar uydu anten ayarlama
Avcılar uydu kurulumu nasıl yapılır
Avcılar uyduyu ayarlama

Avcılar uydu çanak Servisi
Avcılar uydu canak kurulumu
Avcılar uydu çanak anten kurulumu
Avcılar uydu Çanak Ayarı
Avcılar uydu çanak ayarlama
Avcılar uydu çanak anten ayarı
Avcılar uydu çanak montajı
Avcılar uydu tamiri ayari servis
Avcılar uydu arızası
Avcılar uydu alıcısı ayarları

Avcılar uydu alıcısı kurulumu
Avcılar uydu kanallarını ayarlama
Avcılar anten ayarı
Avcılar anten ayarları
Avcılar anten montajı
Avcılar anten kurulum
Avcılar anten kurulumu
Avcılar anten ayarlama
Avcılar görüntülü uydu ayarlama
Avcılar lnb uydu ayarlama
Avcılar lnb ayarlama
Avcılar türksat servisleri istanbul

 

Avcılar Samsung Televizyon Tv Tamir Servisi

Avcılar LG Televizyon Tv Tamir Servisi

Avcılar Philips Televizyon Tv Tamir Servisi

Avcılar Sony Televizyon Tv Tamir Servisi

Avcılar Vestel Televizyon Tv Tamir Servisi

Avcılar Sharp Televizyon Tv Tamir Servisi

Avcılar Panasonic Televizyon Tv Tamir Servisi

Avcılar Toshiba Televizyon Tv Tamir Servisi

Avcılar Jvc Televizyon Tv Tamir Servisi

Avcılar Grundig Televizyon Tv Tamir Servisi

Avcılar Arçelik Televizyon Tv Tamir Servisi

Avcılar Seg Televizyon Tv Tamir Servisi

Avcılar Sunny Televizyon Tv Tamir Servisi

Avcılar NextStar Televizyon Tv Tamir Servisi

Avcılar Yumatu Televizyon Tv Tamir Servisi

Avcılar Axen Televizyon Tv Tamir Servisi

Avcılar Jameson Televizyon Tv Tamir Servisi

Avcılar Olımpıa Televizyon Tv Tamir Servisi

Avcılar Fınlux Televizyon Tv Tamir Servisi

Avcılar Altus Televizyon Tv Tamir Servisi

Avcılar Saba Televizyon Tv Tamir Servisi