BAHÇELİEVLER UYDU ANTEN SERVİSİ TV SİNYAL YOK ÇÖZÜMÜ TAMİRİ

Bahçelievler uydu anten servisi TV sinyal yok çözümü tamiri. Televizyon, uydu, çanak anten ile alakalı yaşadığınız tüm sorunlarda hizmetinizde.

 TELEFON NUMARASINA TIKLA  ARA SERVİS İSTE

0532 428 41 40

bahcelievler uydu anten servisi tv sinyal yok cözümü tamiri

Bahçelievler Uydu Anten Servisi TV Sinyal Yok Çözümü Tamiri

Bahçelievler Televizyon Uydu Anten Servisi TV sinyal yok çözümü tamiri. Televizyon, uydu, çanak anten ile alakalı yaşadığınız tüm sorunlarda hizmetinizdeyiz.

Bahçelievler uydu anten servisi, televizyon uydu Sinyal yok diyor problemleri, kanal düzenleme taşıma sorunları, kablo kopuklukları yada su almış olduğu durumlarda uydu servisi ihtiyacı duyduğunuzda, çanak anten ayarı, sinyal yok hatası çözümlerinde, televizyon uydu anten servisine yada çanak anten kurulumu ihtiyacınız olduğunda, Lnb aşırı yüklenme hatalarında, Lnb arızaları gibi can sıkıcı durumlarda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TELEVİZYON NEDEN GÖSTERMEZ? NEDEN SİNYAL YOK DER?

Bahçelievler Uydu Anten Servisi

Beğenerek izlediğiniz bir dizi yada günlerdir beklediğiniz maç saati geldi çattı televizyonu bir açtınız oda ne? Televizyonda sinyal zayıf veya yok hatası yada uyduda sinyal yok diyor çekmiyor. Böylesi can sıkıcı bir durumla karşı karşıya iseniz çözüm aramaya en basit problemlerden başlayalım ki, belki de sizi beklediğiniz programa yetiştirebiliriz.

Daha açıklayıcı anlatabilmek açısından şu konuyuda sizlere kısa yollu bir açıklayalım.

Led TV dahili uydu alıcısı nedir?

Bahçelievler Uydu Anten Servisi

Teknolojinin gelişmesiyle beraber yeni nesil televizyonlar (led TV, plazma TV, 4k ultra HDTV vb) uydu alıcılarını kendi içinde barındırırlar işte buna dahili uydu alıcısı denir. Bahçelievler Uydu Anten Servisi.

Harici uydu alıcısı nedir?

Bahçelievler Uydu Anten Servisi

Scart yada hdmi kablo ile televizyona bağlanan uydu alıcısıdır.

Bu bilgiyi de paylaştıktan sonra şimdi sıra geldi televizyonun neden göstermediğine. Öncelikle televizyonunuzun ve harici uydu alıcısı kullanıyorsanız, uydu alıcınızın elektrik prizine takılı ve açık konumda olduğuna emin olun. Şimdi dikkat! harici uydu alıcısı kullanıyorsanız ve ekran siyah ise uydu alıcınızdan televizyona giden bağlantı kablosunu kontrol edin, gevşemiş yada yerinden çıkmış olabilir, her iki tarafında takılı olduğundan emin olduktan sonra televizyonun kumandasından source yada intum tuşu ile bağlantı türünüzü seçin. Kendinden scartlı mini uydu alıcısı kullanıyor yada Scart kablo ile bağlanıyorsanız scart’ı, hdmi kablo ile bağlanıyorsanız hdmi girişini seçiniz buraya kadar her şey normal ise okumaya devam.

Ekranda aşırı akım yada lnb aşırı yüklenme yazıyorsa, çanak anten yada başka bir deyişle uydu anten tesisatınızda kısa devre var demektir.

Bahçelievler Uydu Anten Servisi TV Sinyal Yok Çözümü Tamiri

Yine daha iyi anlayabilmeniz için çanak anten yada diğer bir değişle uydu anten tesisatından bahsetmemiz gerekiyor.

Günümüzde sık kullanılan 2 çeşit uydu sistemi bulunmaktadır. Bireysel uydu sistemi ve merkezi uydu sistemi. Bireysel uydu sistemi kullanıcının kendine ait çanak anten, LNB, kablo ve f konnektör ekipmanlarından oluşan uydu sistemi’dir. Merkezi uydu sistemleri ise binanın tamamına yayın sağlayan uydu santrali dediğimiz dağıtıcıdan dairelere yayın aktaran sistemdir. Bahçelievler Uydu Anten Servisi.

bahcelievler uydu sistemleri

Bireysel uydu sisteminde kısa devre neden olur? sorusuna gelince üç ihtimal vardır. Birincisi lnb arızalı olabilir. ikincisi kablo arızalı yada birbirine temas etmemesi gereken metal örgü tel ile bakır telin temas etmesi sonucu oluşur. Üçüncü ihtimal ise birden fazla çanak anten yayınınız varsa (Türksat, Hotbird, Astra vb) birleştirici görevi gören diseqc arızalanmış olabilir. Bahçelievler Uydu Anten Servisi.

Merkezi uydu sistemi (ortak uydu anten sistemi) olan bir binada kısa devre probleminiz var ise uydu santralinden dairenize gelen kabloda yada uydu santralinden sizin dairenize çıkış yapan slot arızalı olabilir. Bir de kontrol etmeniz gereken nokta daire içerisindeki uydu prizi ile televizyonunuzun arasında çekilmiş olan kablodur, aynı şekilde ondada kırılma yada metal örgü tel ile bakır telin temas etmesi söz konusu olabilir. Bahçelievler Uydu Anten Servisi.

bahcelievler uydu kablosu

Uyduda bazı kanallar çıkmıyor, sinyal zayıf yada bazı kanallarda sinyal yok sorunu

Bahçelievler Uydu Anten Servisi TV Sinyal Yok Çözümü Tamiri

Sizde uyduda bazı kanallarda sinyal yok sorunu yaşıyor, bazı kanallar göstermiyorsa çok yüksek ihtimalle çanak anten ayarı bozulmuş demektir, özellikle hd kanallarda bu problemle karşılaşılmaktadır. Çanak anten ve lnb hassas ayarı yapıldıktan sonra sorun çözülecektir. Nadiren de olsa kabloda oluşan oksitlenmelerden dolayı da bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz, çanak anten ayarlamasından sonra sorun devam ediyorsa uydu anten kablonuzu değiştiriniz.

Uyduda bazı kanallarda sinyal yok, bazı kanallar çekmiyor, bazı kanallar gitti, bazı kanallarda sinyal zayıf, bazı kanallar sinyal sorunu, uydu dağıtıcısında sinyal var kalite yok, uydu dağıtıcısında sinyal var görüntü yok.

Uyduda hiçbir kanal çekmiyor, uyduda sinyal yok, uydu sinyal yok diyor hatası çözümü

Bahçelievler Uydu Anten Servisi

Uydu anteni çekmiyor, sinyal yok sorunu yaşıyorsanız, uydu çanak anten tesisatınızda arıza var demektir. Çanak antenin yön ayarı bozulmuş olabilir, kablonuzda arıza olabilir, lnb arızalanmış olabilir, düşük bir ihtimal olsada uydu alıcısıda arızalanmış olabilir. Uydu dağıtıcısında sinyal var görüntü yok yada uydu dağıtıcısında sinyal var kalite yok ise gene aynı şekilde anten tesisatı arızalı demektir. Bahçelievler Uydu Anten Servisi.

Bahçelievler’de uydu kanal sinyal zayıf, uyduda sinyal var kalite yok, uydu zayıf sinyal, uydu çekmiyor, uydu çalışmıyor, uydu anten arıza, sinyal yok sorunu, uydum kanalları göstermiyor, uydu sinyal yok diyor, uydu zayıf sinyal, uydu çekmiyor, uydu çalışmıyor hatalarından her hangi biri ile karşı karşıya iseniz, uydu anten servisi için bizimle iletişime geçebilir servis talebinde bulunabilirsiniz.

Uydu kanalları kayboldu, uyduda hiç kanal yok

Bahçelievler Uydu Anten Servisi

Uyduda kanal yok diyorsa uydu alıcısının kanalları silinmiş demektir. Türksat uydusu için 12380 v 27500 frekansını yazarak yeniden kanal yükleme işlemini yaptığınızda güncel kanallar yüklenecektir. Uyduda bazı kanallar kaybolduysa, kanal frekans değiştirmiş yada yayınına son vermiştir. Bazı kanallarda ses var görüntü yoksa bu genellikle sd uydu alıcıları yeniden kanal yükleme yapıldığında HD kanallarıda yükler, sd uydu alıcıları hd kanalları göstermediği için ses gelir ama görüntü alamazsınız. Bahçelievler Uydu Anten Servisi.

Tek antenle 2 televizyon nasıl izlenir? Tekli elembiyi nasıl çoklu yaparız?

Bahçelievler Uydu Anten Servisi

Tek çanak iki uydu alıcı kullanabilmeniz için mevcut çanak anteninize çift çıkışlı lnb takar ve kablosunu çekerseniz her iki televizyonda da bir birinden bağımsız istediğiniz kanalı seyredebilirsiniz. Tek çanakla çok uydu, elembi çoğaltıcı.

bahcelievler lnb

Lnb çeşitleri, tek çıkışlı, iki çıkışlı olduğu gibi aynı zamanda dört çıkışlı ve sekiz çıkışlı çeşitleride bulunmaktadır.

Bahçelievler uyducu, Bahçelievler uydu arıza servisi, Bahçelievler uydu bağlama, Bahçelievler uydu kurulum, Bahçelievler uydu anteni tamircileri, Bahçelievler uydu onarim, Bahçelievler uydu kurulum fiyatları, Bahçelievler antenci, Bahçelievler uydu anteni montajı ve Bahçelievler uydu anteni ayarlama, Bahçelievler uydu anten kurulumu yapan yerler, Bahçelievler uydu anten arıza servisi, Bahçelievler uydu anten ayarı, Bahçelievler TV antenci, Bahçelievler TV tamiri, Bahçelievler TV montaj, Bahçelievler TV canak montaj, Bahçelievler TV kurulumu, Bahçelievler TV canak montaj tel. Bahçelievler Uydu Anten Servisi.

Bahçelievler Uydu Anten Servisi

Bahçelievler uydu servisi ve çanak anten kurulum ücreti kullanılacak malzemenin özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Fiyat bilgisi için lütfen iletişime geçin. çanak anten kurulum fiyatları, çanak kurulum servis ücreti, çanak anten kurulumu fiyatları, en ucuz çanak anten servisi, ucuz uydu kurulumu, çanak anten kurulum fiyatları, çanak kurulum servis ücreti, çanak anten kurulumu fiyatları.

 

Bahçelievler çanak anten montajı, Bahçelievler çanak antenci, Bahçelievler çanak anten nakil, Bahçelievler çanak anten montaj servisi, Bahçelievler çanak anten servisi, Bahçelievler çanak anten kurulumu, Bahçelievler çanak anten arıza ve tamiri, Bahçelievler çanak anten kurulum fiyatları, Bahçelievler çanak kurulum, Bahçelievler çanak Kurulumu, Bahçelievler çanak ayarlama, Bahçelievler canak montaj.

Bahçelievler Hd uydu tamircisi
Bahçelievler uyducusu
Bahçelievler uyducuları
Bahçelievler uydu alicisi kurulumu yapan yer
Bahçelievler antenci
Bahçelievler antenciler
Bahçelievler anten kurulumu yapan servisler
Bahçelievler en yakın uydu servisleri
Bahçelievler uydu tamircileri
Bahçelievler frekans ayari yapan servisler

Bahçelievler merkezde uyducu
Bahçelievler elektronik tamircisi
Bahçelievler Tv uydu baglantisi
Bahçelievler Tv anteni çekmiyor
Bahçelievler televizyon anteni çekmiyor
Bahçelievler Hd televizyon ayarlama
Bahçelievler Hd uydu anteni değiştirme
Bahçelievler televızyon uydu baglama
Bahçelievler televizyon elembi anten bağlantısı
Bahçelievler Smart tv canak anten ayarlari

Bahçelievler hd uydu alıcılı led tv kurulum
Bahçelievler çanak anten uydu ayarlari
Bahçelievler çanak anten ayarları
Bahçelievler çanak anten ayarlamak
Bahçelievler çanak anten arıza ve tamiri
Bahçelievler çanak anten yön bulma
Bahçelievler çanak uydu ayarlama
Bahçelievler çift çanak uydu kurulumu
Bahçelievler uydu lnb ayarı
Bahçelievler uydu Montajı

Bahçelievler uydu bulma
Bahçelievler uydu ayarlama
Bahçelievler uydu bakim
Bahçelievler uydu kurulum
Bahçelievler uydu kurulum fiyatları
Bahçelievler uydu tamiri dağıtıcı
Bahçelievler uydu montajcisi
Bahçelievler hd uydu servisi
Bahçelievler uydu destek
Bahçelievler uydu anteni çekmiyor

Bahçelievler uydu anteni ayarı
Bahçelievler uydu anteni takma
Bahçelievler uydu anteni ayari yapan varmi
Bahçelievler uydu anten servisi kurulumu
Bahçelievler uydu anten ayarları
Bahçelievler uydu anten kurulumu
Bahçelievler uydu anten montaj
Bahçelievler uydu anten ayarlama
Bahçelievler uydu kurulumu nasıl yapılır
Bahçelievler uyduyu ayarlama

Bahçelievler uydu çanak Servisi
Bahçelievler uydu canak kurulumu
Bahçelievler uydu çanak anten kurulumu
Bahçelievler uydu Çanak Ayarı
Bahçelievler uydu çanak ayarlama
Bahçelievler uydu çanak anten ayarı
Bahçelievler uydu çanak montajı
Bahçelievler uydu tamiri ayari servis
Bahçelievler uydu arızası
Bahçelievler uydu alıcısı ayarları

Bahçelievler uydu alıcısı kurulumu
Bahçelievler uydu kanallarını ayarlama
Bahçelievler anten ayarı
Bahçelievler anten ayarları
Bahçelievler anten montajı
Bahçelievler anten kurulum
Bahçelievler anten kurulumu
Bahçelievler anten ayarlama
Bahçelievler görüntülü uydu ayarlama
Bahçelievler lnb uydu ayarlama
Bahçelievler lnb ayarlama
Bahçelievler türksat servisleri istanbul

 

Bahçelievler Samsung Televizyon Tv Tamir Servisi

Bahçelievler LG Televizyon Tv Tamir Servisi

Bahçelievler Philips Televizyon Tv Tamir Servisi

Bahçelievler Sony Televizyon Tv Tamir Servisi

Bahçelievler Vestel Televizyon Tv Tamir Servisi

Bahçelievler Sharp Televizyon Tv Tamir Servisi

Bahçelievler Panasonic Televizyon Tv Tamir Servisi

Bahçelievler Toshiba Televizyon Tv Tamir Servisi

Bahçelievler Jvc Televizyon Tv Tamir Servisi

Bahçelievler Grundig Televizyon Tv Tamir Servisi

Bahçelievler Arçelik Televizyon Tv Tamir Servisi

Bahçelievler Seg Televizyon Tv Tamir Servisi

Bahçelievler Sunny Televizyon Tv Tamir Servisi

Bahçelievler NextStar Televizyon Tv Tamir Servisi

Bahçelievler Yumatu Televizyon Tv Tamir Servisi

Bahçelievler Axen Televizyon Tv Tamir Servisi

Bahçelievler Jameson Televizyon Tv Tamir Servisi

Bahçelievler Olımpıa Televizyon Tv Tamir Servisi

Bahçelievler Fınlux Televizyon Tv Tamir Servisi

Bahçelievler Altus Televizyon Tv Tamir Servisi

Bahçelievler Saba Televizyon Tv Tamir Servisi