BAŞAKŞEHİR UYDU ANTEN SERVİSİ TV SİNYAL YOK ÇÖZÜMÜ TAMİRİ

Başakşehir uydu anten servisi TV sinyal yok çözümü tamiri. Televizyon, uydu, çanak anten ile alakalı yaşadığınız tüm sorunlarda hizmetinizde.

 TELEFON NUMARASINA TIKLA  ARA SERVİS İSTE

0532 428 41 40

basaksehir uydu anten servisi tv sinyal yok cözümü tamiri

Başakşehir Uydu Anten Servisi TV Sinyal Yok Çözümü Tamiri

Başakşehir Televizyon Uydu Anten Servisi TV sinyal yok çözümü tamiri. Televizyon, uydu, çanak anten ile alakalı yaşadığınız tüm sorunlarda hizmetinizdeyiz.

Başakşehir uydu anten servisi, televizyon uydu Sinyal yok diyor problemleri, kanal düzenleme taşıma sorunları, kablo kopuklukları yada su almış olduğu durumlarda uydu servisi ihtiyacı duyduğunuzda, çanak anten ayarı, sinyal yok hatası çözümlerinde, televizyon uydu anten servisine yada çanak anten kurulumu ihtiyacınız olduğunda, Lnb aşırı yüklenme hatalarında, Lnb arızaları gibi can sıkıcı durumlarda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TELEVİZYON NEDEN GÖSTERMEZ? NEDEN SİNYAL YOK DER?

Başakşehir Uydu Anten Servisi

Beğenerek izlediğiniz bir dizi yada günlerdir beklediğiniz maç saati geldi çattı televizyonu bir açtınız oda ne? Televizyonda sinyal zayıf veya yok hatası yada uyduda sinyal yok diyor çekmiyor. Böylesi can sıkıcı bir durumla karşı karşıya iseniz çözüm aramaya en basit problemlerden başlayalım ki, belki de sizi beklediğiniz programa yetiştirebiliriz.

Daha açıklayıcı anlatabilmek açısından şu konuyuda sizlere kısa yollu bir açıklayalım.

Led TV dahili uydu alıcısı nedir?

Başakşehir Uydu Anten Servisi

Teknolojinin gelişmesiyle beraber yeni nesil televizyonlar (led TV, plazma TV, 4k ultra HDTV vb) uydu alıcılarını kendi içinde barındırırlar işte buna dahili uydu alıcısı denir. Başakşehir Uydu Anten Servisi.

Harici uydu alıcısı nedir?

Başakşehir Uydu Anten Servisi

Scart yada hdmi kablo ile televizyona bağlanan uydu alıcısıdır.

Bu bilgiyi de paylaştıktan sonra şimdi sıra geldi televizyonun neden göstermediğine. Öncelikle televizyonunuzun ve harici uydu alıcısı kullanıyorsanız, uydu alıcınızın elektrik prizine takılı ve açık konumda olduğuna emin olun. Şimdi dikkat! harici uydu alıcısı kullanıyorsanız ve ekran siyah ise uydu alıcınızdan televizyona giden bağlantı kablosunu kontrol edin, gevşemiş yada yerinden çıkmış olabilir, her iki tarafında takılı olduğundan emin olduktan sonra televizyonun kumandasından source yada intum tuşu ile bağlantı türünüzü seçin. Kendinden scartlı mini uydu alıcısı kullanıyor yada Scart kablo ile bağlanıyorsanız scart’ı, hdmi kablo ile bağlanıyorsanız hdmi girişini seçiniz buraya kadar her şey normal ise okumaya devam.

Ekranda aşırı akım yada lnb aşırı yüklenme yazıyorsa, çanak anten yada başka bir deyişle uydu anten tesisatınızda kısa devre var demektir.

Başakşehir Uydu Anten Servisi TV Sinyal Yok Çözümü Tamiri

Yine daha iyi anlayabilmeniz için çanak anten yada diğer bir değişle uydu anten tesisatından bahsetmemiz gerekiyor.

Günümüzde sık kullanılan 2 çeşit uydu sistemi bulunmaktadır. Bireysel uydu sistemi ve merkezi uydu sistemi. Bireysel uydu sistemi kullanıcının kendine ait çanak anten, LNB, kablo ve f konnektör ekipmanlarından oluşan uydu sistemi’dir. Merkezi uydu sistemleri ise binanın tamamına yayın sağlayan uydu santrali dediğimiz dağıtıcıdan dairelere yayın aktaran sistemdir. Başakşehir Uydu Anten Servisi.

basaksehir uydu sistemleri

Bireysel uydu sisteminde kısa devre neden olur? sorusuna gelince üç ihtimal vardır. Birincisi lnb arızalı olabilir. ikincisi kablo arızalı yada birbirine temas etmemesi gereken metal örgü tel ile bakır telin temas etmesi sonucu oluşur. Üçüncü ihtimal ise birden fazla çanak anten yayınınız varsa (Türksat, Hotbird, Astra vb) birleştirici görevi gören diseqc arızalanmış olabilir. Başakşehir Uydu Anten Servisi.

Merkezi uydu sistemi (ortak uydu anten sistemi) olan bir binada kısa devre probleminiz var ise uydu santralinden dairenize gelen kabloda yada uydu santralinden sizin dairenize çıkış yapan slot arızalı olabilir. Bir de kontrol etmeniz gereken nokta daire içerisindeki uydu prizi ile televizyonunuzun arasında çekilmiş olan kablodur, aynı şekilde ondada kırılma yada metal örgü tel ile bakır telin temas etmesi söz konusu olabilir. Başakşehir Uydu Anten Servisi.

basaksehir uydu kablosu

Uyduda bazı kanallar çıkmıyor, sinyal zayıf yada bazı kanallarda sinyal yok sorunu

Başakşehir Uydu Anten Servisi TV Sinyal Yok Çözümü Tamiri

Sizde uyduda bazı kanallarda sinyal yok sorunu yaşıyor, bazı kanallar göstermiyorsa çok yüksek ihtimalle çanak anten ayarı bozulmuş demektir, özellikle hd kanallarda bu problemle karşılaşılmaktadır. Çanak anten ve lnb hassas ayarı yapıldıktan sonra sorun çözülecektir. Nadiren de olsa kabloda oluşan oksitlenmelerden dolayı da bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz, çanak anten ayarlamasından sonra sorun devam ediyorsa uydu anten kablonuzu değiştiriniz.

Uyduda bazı kanallarda sinyal yok, bazı kanallar çekmiyor, bazı kanallar gitti, bazı kanallarda sinyal zayıf, bazı kanallar sinyal sorunu, uydu dağıtıcısında sinyal var kalite yok, uydu dağıtıcısında sinyal var görüntü yok.

Uyduda hiçbir kanal çekmiyor, uyduda sinyal yok, uydu sinyal yok diyor hatası çözümü

Başakşehir Uydu Anten Servisi

Uydu anteni çekmiyor, sinyal yok sorunu yaşıyorsanız, uydu çanak anten tesisatınızda arıza var demektir. Çanak antenin yön ayarı bozulmuş olabilir, kablonuzda arıza olabilir, lnb arızalanmış olabilir, düşük bir ihtimal olsada uydu alıcısıda arızalanmış olabilir. Uydu dağıtıcısında sinyal var görüntü yok yada uydu dağıtıcısında sinyal var kalite yok ise gene aynı şekilde anten tesisatı arızalı demektir. Başakşehir Uydu Anten Servisi.

Başakşehir’de uydu kanal sinyal zayıf, uyduda sinyal var kalite yok, uydu zayıf sinyal, uydu çekmiyor, uydu çalışmıyor, uydu anten arıza, sinyal yok sorunu, uydum kanalları göstermiyor, uydu sinyal yok diyor, uydu zayıf sinyal, uydu çekmiyor, uydu çalışmıyor hatalarından her hangi biri ile karşı karşıya iseniz, uydu anten servisi için bizimle iletişime geçebilir servis talebinde bulunabilirsiniz.

Uydu kanalları kayboldu, uyduda hiç kanal yok

Başakşehir Uydu Anten Servisi

Uyduda kanal yok diyorsa uydu alıcısının kanalları silinmiş demektir. Türksat uydusu için 12380 v 27500 frekansını yazarak yeniden kanal yükleme işlemini yaptığınızda güncel kanallar yüklenecektir. Uyduda bazı kanallar kaybolduysa, kanal frekans değiştirmiş yada yayınına son vermiştir. Bazı kanallarda ses var görüntü yoksa bu genellikle sd uydu alıcıları yeniden kanal yükleme yapıldığında HD kanallarıda yükler, sd uydu alıcıları hd kanalları göstermediği için ses gelir ama görüntü alamazsınız. Başakşehir Uydu Anten Servisi.

Tek antenle 2 televizyon nasıl izlenir? Tekli elembiyi nasıl çoklu yaparız?

Başakşehir Uydu Anten Servisi

Tek çanak iki uydu alıcı kullanabilmeniz için mevcut çanak anteninize çift çıkışlı lnb takar ve kablosunu çekerseniz her iki televizyonda da bir birinden bağımsız istediğiniz kanalı seyredebilirsiniz. Tek çanakla çok uydu, elembi çoğaltıcı.

basaksehir lnb

Lnb çeşitleri, tek çıkışlı, iki çıkışlı olduğu gibi aynı zamanda dört çıkışlı ve sekiz çıkışlı çeşitleride bulunmaktadır.

Başakşehir uyducu, Başakşehir uydu arıza servisi, Başakşehir uydu bağlama, Başakşehir uydu kurulum, Başakşehir uydu anteni tamircileri, Başakşehir uydu onarim, Başakşehir uydu kurulum fiyatları, Başakşehir antenci, Başakşehir uydu anteni montajı ve Başakşehir uydu anteni ayarlama, Başakşehir uydu anten kurulumu yapan yerler, Başakşehir uydu anten arıza servisi, Başakşehir uydu anten ayarı, Başakşehir TV antenci, Başakşehir TV tamiri, Başakşehir TV montaj, Başakşehir TV canak montaj, Başakşehir TV kurulumu, Başakşehir TV canak montaj tel. Başakşehir Uydu Anten Servisi.

Başakşehir Uydu Anten Servisi

Başakşehir uydu servisi ve çanak anten kurulum ücreti kullanılacak malzemenin özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Fiyat bilgisi için lütfen iletişime geçin. çanak anten kurulum fiyatları, çanak kurulum servis ücreti, çanak anten kurulumu fiyatları, en ucuz çanak anten servisi, ucuz uydu kurulumu, çanak anten kurulum fiyatları, çanak kurulum servis ücreti, çanak anten kurulumu fiyatları.

Başakşehir çanak anten montajı, Başakşehir çanak antenci, Başakşehir çanak anten nakil, Başakşehir çanak anten montaj servisi, Başakşehir çanak anten servisi, Başakşehir çanak anten kurulumu, Başakşehir çanak anten arıza ve tamiri, Başakşehir çanak anten kurulum fiyatları, Başakşehir çanak kurulum, Başakşehir çanak Kurulumu, Başakşehir çanak ayarlama, Başakşehir canak montaj.

Başakşehir Hd uydu tamircisi
Başakşehir uyducusu
Başakşehir uyducuları
Başakşehir uydu alicisi kurulumu yapan yer
Başakşehir antenci
Başakşehir antenciler
Başakşehir anten kurulumu yapan servisler
Başakşehir en yakın uydu servisleri
Başakşehir uydu tamircileri
Başakşehir frekans ayari yapan servisler

Başakşehir merkezde uyducu
Başakşehir elektronik tamircisi
Başakşehir Tv uydu baglantisi
Başakşehir Tv anteni çekmiyor
Başakşehir televizyon anteni çekmiyor
Başakşehir Hd televizyon ayarlama
Başakşehir Hd uydu anteni değiştirme
Başakşehir televızyon uydu baglama
Başakşehir televizyon elembi anten bağlantısı
Başakşehir Smart tv canak anten ayarlari

Başakşehir hd uydu alıcılı led tv kurulum
Başakşehir çanak anten uydu ayarlari
Başakşehir çanak anten ayarları
Başakşehir çanak anten ayarlamak
Başakşehir çanak anten arıza ve tamiri
Başakşehir çanak anten yön bulma
Başakşehir çanak uydu ayarlama
Başakşehir çift çanak uydu kurulumu
Başakşehir uydu lnb ayarı
Başakşehir uydu Montajı

Başakşehir uydu bulma
Başakşehir uydu ayarlama
Başakşehir uydu bakim
Başakşehir uydu kurulum
Başakşehir uydu kurulum fiyatları
Başakşehir uydu tamiri dağıtıcı
Başakşehir uydu montajcisi
Başakşehir hd uydu servisi
Başakşehir uydu destek
Başakşehir uydu anteni çekmiyor

Başakşehir uydu anteni ayarı
Başakşehir uydu anteni takma
Başakşehir uydu anteni ayari yapan varmi
Başakşehir uydu anten servisi kurulumu
Başakşehir uydu anten ayarları
Başakşehir uydu anten kurulumu
Başakşehir uydu anten montaj
Başakşehir uydu anten ayarlama
Başakşehir uydu kurulumu nasıl yapılır
Başakşehir uyduyu ayarlama

Başakşehir uydu çanak Servisi
Başakşehir uydu canak kurulumu
Başakşehir uydu çanak anten kurulumu
Başakşehir uydu Çanak Ayarı
Başakşehir uydu çanak ayarlama
Başakşehir uydu çanak anten ayarı
Başakşehir uydu çanak montajı
Başakşehir uydu tamiri ayari servis
Başakşehir uydu arızası
Başakşehir uydu alıcısı ayarları

Başakşehir uydu alıcısı kurulumu
Başakşehir uydu kanallarını ayarlama
Başakşehir anten ayarı
Başakşehir anten ayarları
Başakşehir anten montajı
Başakşehir anten kurulum
Başakşehir anten kurulumu
Başakşehir anten ayarlama
Başakşehir görüntülü uydu ayarlama
Başakşehir lnb uydu ayarlama
Başakşehir lnb ayarlama
Başakşehir türksat servisleri istanbul

 

Başakşehir Samsung Televizyon Tv Tamir Servisi

Başakşehir LG Televizyon Tv Tamir Servisi

Başakşehir Philips Televizyon Tv Tamir Servisi

Başakşehir Sony Televizyon Tv Tamir Servisi

Başakşehir Vestel Televizyon Tv Tamir Servisi

Başakşehir Sharp Televizyon Tv Tamir Servisi

Başakşehir Panasonic Televizyon Tv Tamir Servisi

Başakşehir Toshiba Televizyon Tv Tamir Servisi

Başakşehir Jvc Televizyon Tv Tamir Servisi

Başakşehir Grundig Televizyon Tv Tamir Servisi

Başakşehir Arçelik Televizyon Tv Tamir Servisi

Başakşehir Seg Televizyon Tv Tamir Servisi

Başakşehir Sunny Televizyon Tv Tamir Servisi

Başakşehir NextStar Televizyon Tv Tamir Servisi

Başakşehir Yumatu Televizyon Tv Tamir Servisi

Başakşehir Axen Televizyon Tv Tamir Servisi

Başakşehir Jameson Televizyon Tv Tamir Servisi

Başakşehir Olımpıa Televizyon Tv Tamir Servisi

Başakşehir Fınlux Televizyon Tv Tamir Servisi

Başakşehir Altus Televizyon Tv Tamir Servisi

Başakşehir Saba Televizyon Tv Tamir Servisi