ESENLER UYDU ANTEN SERVİSİ TV SİNYAL YOK ÇÖZÜMÜ TAMİRİ

Esenler uydu anten servisi TV sinyal yok çözümü tamiri. Televizyon, uydu, çanak anten ile alakalı yaşadığınız tüm sorunlarda hizmetinizde.

 TELEFON NUMARASINA TIKLA  ARA SERVİS İSTE

0532 428 41 40

esenler uydu anten servisi tv sinyal yok cözümü tamiri

Esenler Uydu Anten Servisi TV Sinyal Yok Çözümü Tamiri

EsenlerTelevizyon Uydu Anten Servisi TV sinyal yok çözümü tamiri. Televizyon, uydu, çanak anten ile alakalı yaşadığınız tüm sorunlarda hizmetinizdeyiz.

Esenler uydu anten servisi, televizyon uydu Sinyal yok diyor problemleri, kanal düzenleme taşıma sorunları, kablo kopuklukları yada su almış olduğu durumlarda uydu servisi ihtiyacı duyduğunuzda, çanak anten ayarı, sinyal yok hatası çözümlerinde, televizyon uydu anten servisine yada çanak anten kurulumu ihtiyacınız olduğunda, Lnb aşırı yüklenme hatalarında, Lnb arızaları gibi can sıkıcı durumlarda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TELEVİZYON NEDEN GÖSTERMEZ? NEDEN SİNYAL YOK DER?

Esenler Uydu Anten Servisi

Beğenerek izlediğiniz bir dizi yada günlerdir beklediğiniz maç saati geldi çattı televizyonu bir açtınız oda ne? Televizyonda sinyal zayıf veya yok hatası yada uyduda sinyal yok diyor çekmiyor. Böylesi can sıkıcı bir durumla karşı karşıya iseniz çözüm aramaya en basit problemlerden başlayalım ki, belki de sizi beklediğiniz programa yetiştirebiliriz.

Daha açıklayıcı anlatabilmek açısından şu konuyuda sizlere kısa yollu bir açıklayalım.

Led TV dahili uydu alıcısı nedir?

Esenler Uydu Anten Servisi

Teknolojinin gelişmesiyle beraber yeni nesil televizyonlar (led TV, plazma TV, 4k ultra HDTV vb) uydu alıcılarını kendi içinde barındırırlar işte buna dahili uydu alıcısı denir. Esenler Uydu Anten Servisi.

Harici uydu alıcısı nedir?

Esenler Uydu Anten Servisi

Scart yada hdmi kablo ile televizyona bağlanan uydu alıcısıdır.

Bu bilgiyi de paylaştıktan sonra şimdi sıra geldi televizyonun neden göstermediğine. Öncelikle televizyonunuzun ve harici uydu alıcısı kullanıyorsanız, uydu alıcınızın elektrik prizine takılı ve açık konumda olduğuna emin olun. Şimdi dikkat! harici uydu alıcısı kullanıyorsanız ve ekran siyah ise uydu alıcınızdan televizyona giden bağlantı kablosunu kontrol edin, gevşemiş yada yerinden çıkmış olabilir, her iki tarafında takılı olduğundan emin olduktan sonra televizyonun kumandasından source yada intum tuşu ile bağlantı türünüzü seçin. Kendinden scartlı mini uydu alıcısı kullanıyor yada Scart kablo ile bağlanıyorsanız scart’ı, hdmi kablo ile bağlanıyorsanız hdmi girişini seçiniz buraya kadar her şey normal ise okumaya devam.

Ekranda aşırı akım yada lnb aşırı yüklenme yazıyorsa, çanak anten yada başka bir deyişle uydu anten tesisatınızda kısa devre var demektir.

Esenler Uydu Anten Servisi TV Sinyal Yok Çözümü Tamiri

Yine daha iyi anlayabilmeniz için çanak anten yada diğer bir değişle uydu anten tesisatından bahsetmemiz gerekiyor.

Günümüzde sık kullanılan 2 çeşit uydu sistemi bulunmaktadır. Bireysel uydu sistemi ve merkezi uydu sistemi. Bireysel uydu sistemi kullanıcının kendine ait çanak anten, LNB, kablo ve f konnektör ekipmanlarından oluşan uydu sistemi’dir. Merkezi uydu sistemleri ise binanın tamamına yayın sağlayan uydu santrali dediğimiz dağıtıcıdan dairelere yayın aktaran sistemdir. Esenler Uydu Anten Servisi.

esenler uydu sistemleri

Bireysel uydu sisteminde kısa devre neden olur? sorusuna gelince üç ihtimal vardır. Birincisi lnb arızalı olabilir. ikincisi kablo arızalı yada birbirine temas etmemesi gereken metal örgü tel ile bakır telin temas etmesi sonucu oluşur. Üçüncü ihtimal ise birden fazla çanak anten yayınınız varsa (Türksat, Hotbird, Astra vb) birleştirici görevi gören diseqc arızalanmış olabilir. Esenler Uydu Anten Servisi.

Merkezi uydu sistemi (ortak uydu anten sistemi) olan bir binada kısa devre probleminiz var ise uydu santralinden dairenize gelen kabloda yada uydu santralinden sizin dairenize çıkış yapan slot arızalı olabilir. Bir de kontrol etmeniz gereken nokta daire içerisindeki uydu prizi ile televizyonunuzun arasında çekilmiş olan kablodur, aynı şekilde ondada kırılma yada metal örgü tel ile bakır telin temas etmesi söz konusu olabilir. Esenler Uydu Anten Servisi.

esenler uydu kablosu

Uyduda bazı kanallar çıkmıyor, sinyal zayıf yada bazı kanallarda sinyal yok sorunu

Esenler Uydu Anten Servisi TV Sinyal Yok Çözümü Tamiri

Sizde uyduda bazı kanallarda sinyal yok sorunu yaşıyor, bazı kanallar göstermiyorsa çok yüksek ihtimalle çanak anten ayarı bozulmuş demektir, özellikle hd kanallarda bu problemle karşılaşılmaktadır. Çanak anten ve lnb hassas ayarı yapıldıktan sonra sorun çözülecektir. Nadiren de olsa kabloda oluşan oksitlenmelerden dolayı da bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz, çanak anten ayarlamasından sonra sorun devam ediyorsa uydu anten kablonuzu değiştiriniz.

Uyduda bazı kanallarda sinyal yok, bazı kanallar çekmiyor, bazı kanallar gitti, bazı kanallarda sinyal zayıf, bazı kanallar sinyal sorunu, uydu dağıtıcısında sinyal var kalite yok, uydu dağıtıcısında sinyal var görüntü yok.

Uyduda hiçbir kanal çekmiyor, uyduda sinyal yok, uydu sinyal yok diyor hatası çözümü

Esenler Uydu Anten Servisi

Uydu anteni çekmiyor, sinyal yok sorunu yaşıyorsanız, uydu çanak anten tesisatınızda arıza var demektir. Çanak antenin yön ayarı bozulmuş olabilir, kablonuzda arıza olabilir, lnb arızalanmış olabilir, düşük bir ihtimal olsada uydu alıcısıda arızalanmış olabilir. Uydu dağıtıcısında sinyal var görüntü yok yada uydu dağıtıcısında sinyal var kalite yok ise gene aynı şekilde anten tesisatı arızalı demektir. Esenler Uydu Anten Servisi.

Esenler’de uydu kanal sinyal zayıf, uyduda sinyal var kalite yok, uydu zayıf sinyal, uydu çekmiyor, uydu çalışmıyor, uydu anten arıza, sinyal yok sorunu, uydum kanalları göstermiyor, uydu sinyal yok diyor, uydu zayıf sinyal, uydu çekmiyor, uydu çalışmıyor hatalarından her hangi biri ile karşı karşıya iseniz, uydu anten servisi için bizimle iletişime geçebilir servis talebinde bulunabilirsiniz.

Uydu kanalları kayboldu, uyduda hiç kanal yok

Esenler Uydu Anten Servisi

Uyduda kanal yok diyorsa uydu alıcısının kanalları silinmiş demektir. Türksat uydusu için 12380 v 27500 frekansını yazarak yeniden kanal yükleme işlemini yaptığınızda güncel kanallar yüklenecektir. Uyduda bazı kanallar kaybolduysa, kanal frekans değiştirmiş yada yayınına son vermiştir. Bazı kanallarda ses var görüntü yoksa bu genellikle sd uydu alıcıları yeniden kanal yükleme yapıldığında HD kanallarıda yükler, sd uydu alıcıları hd kanalları göstermediği için ses gelir ama görüntü alamazsınız. Esenler Uydu Anten Servisi.

Tek antenle 2 televizyon nasıl izlenir? Tekli elembiyi nasıl çoklu yaparız?

Esenler Uydu Anten Servisi

Tek çanak iki uydu alıcı kullanabilmeniz için mevcut çanak anteninize çift çıkışlı lnb takar ve kablosunu çekerseniz her iki televizyonda da bir birinden bağımsız istediğiniz kanalı seyredebilirsiniz. Tek çanakla çok uydu, elembi çoğaltıcı.

esenler lnb

Lnb çeşitleri, tek çıkışlı, iki çıkışlı olduğu gibi aynı zamanda dört çıkışlı ve sekiz çıkışlı çeşitleride bulunmaktadır.

Esenler uyducu, Esenler uydu arıza servisi, Esenler uydu bağlama, Esenler uydu kurulum, Esenler uydu anteni tamircileri, Esenler uydu onarim, Esenler uydu kurulum fiyatları, Esenler antenci, Esenler uydu anteni montajı ve Esenler uydu anteni ayarlama, Esenler uydu anten kurulumu yapan yerler, Esenler uydu anten arıza servisi, Esenler uydu anten ayarı, Esenler TV antenci, Esenler TV tamiri, Esenler TV montaj, Esenler TV canak montaj, Esenler TV kurulumu, Esenler TV canak montaj tel. Esenler Uydu Anten Servisi.

Esenler Uydu Anten Servisi

Esenler uydu servisi ve çanak anten kurulum ücreti kullanılacak malzemenin özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Fiyat bilgisi için lütfen iletişime geçin. çanak anten kurulum fiyatları, çanak kurulum servis ücreti, çanak anten kurulumu fiyatları, en ucuz çanak anten servisi, ucuz uydu kurulumu, çanak anten kurulum fiyatları, çanak kurulum servis ücreti, çanak anten kurulumu fiyatları.

 

Esenler çanak anten montajı, Esenler çanak antenci, Esenler çanak anten nakil, Esenler çanak anten montaj servisi, Esenler çanak anten servisi, Esenler çanak anten kurulumu, Esenler çanak anten arıza ve tamiri, Esenler çanak anten kurulum fiyatları, Esenler çanak kurulum, Esenler çanak Kurulumu, Esenler çanak ayarlama, Esenler canak montaj.

Esenler Hd uydu tamircisi
Esenler uyducusu
Esenler uyducuları
Esenler uydu alicisi kurulumu yapan yer
Esenler antenci
Esenler antenciler
Esenler anten kurulumu yapan servisler
Esenler en yakın uydu servisleri
Esenler uydu tamircileri
Esenler frekans ayari yapan servisler

Esenler merkezde uyducu
Esenler elektronik tamircisi
Esenler Tv uydu baglantisi
Esenler Tv anteni çekmiyor
Esenler televizyon anteni çekmiyor
Esenler Hd televizyon ayarlama
Esenler Hd uydu anteni değiştirme
Esenler televızyon uydu baglama
Esenler televizyon elembi anten bağlantısı
Esenler Smart tv canak anten ayarlari

Esenler hd uydu alıcılı led tv kurulum
Esenler çanak anten uydu ayarlari
Esenler çanak anten ayarları
Esenler çanak anten ayarlamak
Esenler çanak anten arıza ve tamiri
Esenler çanak anten yön bulma
Esenler çanak uydu ayarlama
Esenler çift çanak uydu kurulumu
Esenler uydu lnb ayarı
Esenler uydu Montajı

Esenler uydu bulma
Esenler uydu ayarlama
Esenler uydu bakim
Esenler uydu kurulum
Esenler uydu kurulum fiyatları
Esenler uydu tamiri dağıtıcı
Esenler uydu montajcisi
Esenler hd uydu servisi
Esenler uydu destek
Esenler uydu anteni çekmiyor

Esenler uydu anteni ayarı
Esenler uydu anteni takma
Esenler uydu anteni ayari yapan varmi
Esenler uydu anten servisi kurulumu
Esenler uydu anten ayarları
Esenler uydu anten kurulumu
Esenler uydu anten montaj
Esenler uydu anten ayarlama
Esenler uydu kurulumu nasıl yapılır
Esenler uyduyu ayarlama

Esenler uydu çanak Servisi
Esenler uydu canak kurulumu
Esenler uydu çanak anten kurulumu
Esenler uydu Çanak Ayarı
Esenler uydu çanak ayarlama
Esenler uydu çanak anten ayarı
Esenler uydu çanak montajı
Esenler uydu tamiri ayari servis
Esenler uydu arızası
Esenler uydu alıcısı ayarları

Esenler uydu alıcısı kurulumu
Esenler uydu kanallarını ayarlama
Esenler anten ayarı
Esenler anten ayarları
Esenler anten montajı
Esenler anten kurulum
Esenler anten kurulumu
Esenler anten ayarlama
Esenler görüntülü uydu ayarlama
Esenler lnb uydu ayarlama
Esenler lnb ayarlama
Esenler türksat servisleri istanbul

 

Esenler Samsung Televizyon Tv Tamir Servisi

Esenler LG Televizyon Tv Tamir Servisi

Esenler Philips Televizyon Tv Tamir Servisi

Esenler Sony Televizyon Tv Tamir Servisi

Esenler Vestel Televizyon Tv Tamir Servisi

Esenler Sharp Televizyon Tv Tamir Servisi

Esenler Panasonic Televizyon Tv Tamir Servisi

Esenler Toshiba Televizyon Tv Tamir Servisi

Esenler Jvc Televizyon Tv Tamir Servisi

Esenler Grundig Televizyon Tv Tamir Servisi

Esenler Arçelik Televizyon Tv Tamir Servisi

Esenler Seg Televizyon Tv Tamir Servisi

Esenler Sunny Televizyon Tv Tamir Servisi

Esenler NextStar Televizyon Tv Tamir Servisi

Esenler Yumatu Televizyon Tv Tamir Servisi

Esenler Axen Televizyon Tv Tamir Servisi

Esenler Jameson Televizyon Tv Tamir Servisi

Esenler Olımpıa Televizyon Tv Tamir Servisi

Esenler Fınlux Televizyon Tv Tamir Servisi

Esenler Altus Televizyon Tv Tamir Servisi

Esenler Saba Televizyon Tv Tamir Servisi