EYÜP UYDU ANTEN SERVİSİ TV SİNYAL YOK ÇÖZÜMÜ TAMİRİ

Eyüp uydu anten servisi TV sinyal yok çözümü tamiri. Televizyon, uydu, çanak anten ile alakalı yaşadığınız tüm sorunlarda hizmetinizde.

 TELEFON NUMARASINA TIKLA  ARA SERVİS İSTE

0532 428 41 40

eyup uydu anten servisi tv sinyal yok cözümü tamiri

Eyüp Uydu Anten Servisi TV Sinyal Yok Çözümü Tamiri

Eyüp Televizyon Uydu Anten Servisi TV sinyal yok çözümü tamiri. Televizyon, uydu, çanak anten ile alakalı yaşadığınız tüm sorunlarda hizmetinizdeyiz.

Eyüp uydu anten servisi, televizyon uydu Sinyal yok diyor problemleri, kanal düzenleme taşıma sorunları, kablo kopuklukları yada su almış olduğu durumlarda uydu servisi ihtiyacı duyduğunuzda, çanak anten ayarı, sinyal yok hatası çözümlerinde, televizyon uydu anten servisine yada çanak anten kurulumu ihtiyacınız olduğunda, Lnb aşırı yüklenme hatalarında, Lnb arızaları gibi can sıkıcı durumlarda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TELEVİZYON NEDEN GÖSTERMEZ? NEDEN SİNYAL YOK DER?

Eyüp Uydu Anten Servisi

Beğenerek izlediğiniz bir dizi yada günlerdir beklediğiniz maç saati geldi çattı televizyonu bir açtınız oda ne? Televizyonda sinyal zayıf veya yok hatası yada uyduda sinyal yok diyor çekmiyor. Böylesi can sıkıcı bir durumla karşı karşıya iseniz çözüm aramaya en basit problemlerden başlayalım ki, belki de sizi beklediğiniz programa yetiştirebiliriz.

Daha açıklayıcı anlatabilmek açısından şu konuyuda sizlere kısa yollu bir açıklayalım.

Led TV dahili uydu alıcısı nedir?

Eyüp Uydu Anten Servisi

Teknolojinin gelişmesiyle beraber yeni nesil televizyonlar (led TV, plazma TV, 4k ultra HDTV vb) uydu alıcılarını kendi içinde barındırırlar işte buna dahili uydu alıcısı denir. Eyüp Uydu Anten Servisi.

Harici uydu alıcısı nedir?

Eyüp Uydu Anten Servisi

Scart yada hdmi kablo ile televizyona bağlanan uydu alıcısıdır.

Bu bilgiyi de paylaştıktan sonra şimdi sıra geldi televizyonun neden göstermediğine. Öncelikle televizyonunuzun ve harici uydu alıcısı kullanıyorsanız, uydu alıcınızın elektrik prizine takılı ve açık konumda olduğuna emin olun. Şimdi dikkat! harici uydu alıcısı kullanıyorsanız ve ekran siyah ise uydu alıcınızdan televizyona giden bağlantı kablosunu kontrol edin, gevşemiş yada yerinden çıkmış olabilir, her iki tarafında takılı olduğundan emin olduktan sonra televizyonun kumandasından source yada intum tuşu ile bağlantı türünüzü seçin. Kendinden scartlı mini uydu alıcısı kullanıyor yada Scart kablo ile bağlanıyorsanız scart’ı, hdmi kablo ile bağlanıyorsanız hdmi girişini seçiniz buraya kadar her şey normal ise okumaya devam.

Ekranda aşırı akım yada lnb aşırı yüklenme yazıyorsa, çanak anten yada başka bir deyişle uydu anten tesisatınızda kısa devre var demektir.

Eyüp Uydu Anten Servisi TV Sinyal Yok Çözümü Tamiri

Yine daha iyi anlayabilmeniz için çanak anten yada diğer bir değişle uydu anten tesisatından bahsetmemiz gerekiyor.

Günümüzde sık kullanılan 2 çeşit uydu sistemi bulunmaktadır. Bireysel uydu sistemi ve merkezi uydu sistemi. Bireysel uydu sistemi kullanıcının kendine ait çanak anten, LNB, kablo ve f konnektör ekipmanlarından oluşan uydu sistemi’dir. Merkezi uydu sistemleri ise binanın tamamına yayın sağlayan uydu santrali dediğimiz dağıtıcıdan dairelere yayın aktaran sistemdir. Eyüp Uydu Anten Servisi.

eyup uydu sistemleri

Bireysel uydu sisteminde kısa devre neden olur? sorusuna gelince üç ihtimal vardır. Birincisi lnb arızalı olabilir. ikincisi kablo arızalı yada birbirine temas etmemesi gereken metal örgü tel ile bakır telin temas etmesi sonucu oluşur. Üçüncü ihtimal ise birden fazla çanak anten yayınınız varsa (Türksat, Hotbird, Astra vb) birleştirici görevi gören diseqc arızalanmış olabilir. Eyüp Uydu Anten Servisi.

Merkezi uydu sistemi (ortak uydu anten sistemi) olan bir binada kısa devre probleminiz var ise uydu santralinden dairenize gelen kabloda yada uydu santralinden sizin dairenize çıkış yapan slot arızalı olabilir. Bir de kontrol etmeniz gereken nokta daire içerisindeki uydu prizi ile televizyonunuzun arasında çekilmiş olan kablodur, aynı şekilde ondada kırılma yada metal örgü tel ile bakır telin temas etmesi söz konusu olabilir. Eyüp Uydu Anten Servisi.

eyup uydu kablosu

Uyduda bazı kanallar çıkmıyor, sinyal zayıf yada bazı kanallarda sinyal yok sorunu

Eyüp Uydu Anten Servisi TV Sinyal Yok Çözümü Tamiri

Sizde uyduda bazı kanallarda sinyal yok sorunu yaşıyor, bazı kanallar göstermiyorsa çok yüksek ihtimalle çanak anten ayarı bozulmuş demektir, özellikle hd kanallarda bu problemle karşılaşılmaktadır. Çanak anten ve lnb hassas ayarı yapıldıktan sonra sorun çözülecektir. Nadiren de olsa kabloda oluşan oksitlenmelerden dolayı da bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz, çanak anten ayarlamasından sonra sorun devam ediyorsa uydu anten kablonuzu değiştiriniz.

Uyduda bazı kanallarda sinyal yok, bazı kanallar çekmiyor, bazı kanallar gitti, bazı kanallarda sinyal zayıf, bazı kanallar sinyal sorunu, uydu dağıtıcısında sinyal var kalite yok, uydu dağıtıcısında sinyal var görüntü yok.

Uyduda hiçbir kanal çekmiyor, uyduda sinyal yok, uydu sinyal yok diyor hatası çözümü

Eyüp Uydu Anten Servisi

Uydu anteni çekmiyor, sinyal yok sorunu yaşıyorsanız, uydu çanak anten tesisatınızda arıza var demektir. Çanak antenin yön ayarı bozulmuş olabilir, kablonuzda arıza olabilir, lnb arızalanmış olabilir, düşük bir ihtimal olsada uydu alıcısıda arızalanmış olabilir. Uydu dağıtıcısında sinyal var görüntü yok yada uydu dağıtıcısında sinyal var kalite yok ise gene aynı şekilde anten tesisatı arızalı demektir. Eyüp Uydu Anten Servisi.

Eyüp’de uydu kanal sinyal zayıf, uyduda sinyal var kalite yok, uydu zayıf sinyal, uydu çekmiyor, uydu çalışmıyor, uydu anten arıza, sinyal yok sorunu, uydum kanalları göstermiyor, uydu sinyal yok diyor, uydu zayıf sinyal, uydu çekmiyor, uydu çalışmıyor hatalarından her hangi biri ile karşı karşıya iseniz, uydu anten servisi için bizimle iletişime geçebilir servis talebinde bulunabilirsiniz.

Uydu kanalları kayboldu, uyduda hiç kanal yok

Eyüp Uydu Anten Servisi

Uyduda kanal yok diyorsa uydu alıcısının kanalları silinmiş demektir. Türksat uydusu için 12380 v 27500 frekansını yazarak yeniden kanal yükleme işlemini yaptığınızda güncel kanallar yüklenecektir. Uyduda bazı kanallar kaybolduysa, kanal frekans değiştirmiş yada yayınına son vermiştir. Bazı kanallarda ses var görüntü yoksa bu genellikle sd uydu alıcıları yeniden kanal yükleme yapıldığında HD kanallarıda yükler, sd uydu alıcıları hd kanalları göstermediği için ses gelir ama görüntü alamazsınız. Eyüp Uydu Anten Servisi.

Tek antenle 2 televizyon nasıl izlenir? Tekli elembiyi nasıl çoklu yaparız?

Eyüp Uydu Anten Servisi

Tek çanak iki uydu alıcı kullanabilmeniz için mevcut çanak anteninize çift çıkışlı lnb takar ve kablosunu çekerseniz her iki televizyonda da bir birinden bağımsız istediğiniz kanalı seyredebilirsiniz. Tek çanakla çok uydu, elembi çoğaltıcı.

eyup lnb

Lnb çeşitleri, tek çıkışlı, iki çıkışlı olduğu gibi aynı zamanda dört çıkışlı ve sekiz çıkışlı çeşitleride bulunmaktadır.

Eyüp uyducu, Eyüp uydu arıza servisi, Eyüp uydu bağlama, Eyüp uydu kurulum, Eyüp uydu anteni tamircileri, Eyüp uydu onarim, Eyüp uydu kurulum fiyatları, Eyüp antenci, Eyüp uydu anteni montajı ve Eyüp uydu anteni ayarlama, Eyüp uydu anten kurulumu yapan yerler, Eyüp uydu anten arıza servisi, Eyüp uydu anten ayarı, Eyüp TV antenci, Eyüp TV tamiri, Eyüp TV montaj, Eyüp TV canak montaj, Eyüp TV kurulumu, Eyüp TV canak montaj tel. Eyüp Uydu Anten Servisi.

Eyüp Uydu Anten Servisi

Eyüp uydu servisi ve çanak anten kurulum ücreti kullanılacak malzemenin özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Fiyat bilgisi için lütfen iletişime geçin. çanak anten kurulum fiyatları, çanak kurulum servis ücreti, çanak anten kurulumu fiyatları, en ucuz çanak anten servisi, ucuz uydu kurulumu, çanak anten kurulum fiyatları, çanak kurulum servis ücreti, çanak anten kurulumu fiyatları.

 

Eyüp çanak anten montajı, Eyüp çanak antenci, Eyüp çanak anten nakil, Eyüp çanak anten montaj servisi, Eyüp çanak anten servisi, Eyüp çanak anten kurulumu, Eyüp çanak anten arıza ve tamiri, Eyüp çanak anten kurulum fiyatları, Eyüp çanak kurulum, Eyüp çanak Kurulumu, Eyüp çanak ayarlama, Eyüp canak montaj.

Eyüp Hd uydu tamircisi
Eyüp uyducusu
Eyüp uyducuları
Eyüp uydu alicisi kurulumu yapan yer
Eyüp antenci
Eyüp antenciler
Eyüp anten kurulumu yapan servisler
Eyüp en yakın uydu servisleri
Eyüp uydu tamircileri
Eyüp frekans ayari yapan servisler

Eyüp merkezde uyducu
Eyüp elektronik tamircisi
Eyüp Tv uydu baglantisi
Eyüp Tv anteni çekmiyor
Eyüp televizyon anteni çekmiyor
Eyüp Hd televizyon ayarlama
Eyüp Hd uydu anteni değiştirme
Eyüp televızyon uydu baglama
Eyüp televizyon elembi anten bağlantısı
Eyüp Smart tv canak anten ayarlari

Eyüp hd uydu alıcılı led tv kurulum
Eyüp çanak anten uydu ayarlari
Eyüp çanak anten ayarları
Eyüp çanak anten ayarlamak
Eyüp çanak anten arıza ve tamiri
Eyüp çanak anten yön bulma
Eyüp çanak uydu ayarlama
Eyüp çift çanak uydu kurulumu
Eyüp uydu lnb ayarı
Eyüp uydu Montajı

Eyüp uydu bulma
Eyüp uydu ayarlama
Eyüp uydu bakim
Eyüp uydu kurulum
Eyüp uydu kurulum fiyatları
Eyüp uydu tamiri dağıtıcı
Eyüp uydu montajcisi
Eyüp hd uydu servisi
Eyüp uydu destek
Eyüp uydu anteni çekmiyor

Eyüp uydu anteni ayarı
Eyüp uydu anteni takma
Eyüp uydu anteni ayari yapan varmi
Eyüp uydu anten servisi kurulumu
Eyüp uydu anten ayarları
Eyüp uydu anten kurulumu
Eyüp uydu anten montaj
Eyüp uydu anten ayarlama
Eyüp uydu kurulumu nasıl yapılır
Eyüp uyduyu ayarlama

Eyüp uydu çanak Servisi
Eyüp uydu canak kurulumu
Eyüp uydu çanak anten kurulumu
Eyüp uydu Çanak Ayarı
Eyüp uydu çanak ayarlama
Eyüp uydu çanak anten ayarı
Eyüp uydu çanak montajı
Eyüp uydu tamiri ayari servis
Eyüp uydu arızası
Eyüp uydu alıcısı ayarları

Eyüp uydu alıcısı kurulumu
Eyüp uydu kanallarını ayarlama
Eyüp anten ayarı
Eyüp anten ayarları
Eyüp anten montajı
Eyüp anten kurulum
Eyüp anten kurulumu
Eyüp anten ayarlama
Eyüp görüntülü uydu ayarlama
Eyüp lnb uydu ayarlama
Eyüp lnb ayarlama
Eyüp türksat servisleri istanbul

 

Eyüp Samsung Televizyon Tv Tamir Servisi

Eyüp LG Televizyon Tv Tamir Servisi

Eyüp Philips Televizyon Tv Tamir Servisi

Eyüp Sony Televizyon Tv Tamir Servisi

Eyüp Vestel Televizyon Tv Tamir Servisi

Eyüp Sharp Televizyon Tv Tamir Servisi

Eyüp Panasonic Televizyon Tv Tamir Servisi

Eyüp Toshiba Televizyon Tv Tamir Servisi

Eyüp Jvc Televizyon Tv Tamir Servisi

Eyüp Grundig Televizyon Tv Tamir Servisi

Eyüp Arçelik Televizyon Tv Tamir Servisi

Eyüp Seg Televizyon Tv Tamir Servisi

Eyüp Sunny Televizyon Tv Tamir Servisi

Eyüp NextStar Televizyon Tv Tamir Servisi

Eyüp Yumatu Televizyon Tv Tamir Servisi

Eyüp Axen Televizyon Tv Tamir Servisi

Eyüp Jameson Televizyon Tv Tamir Servisi

Eyüp Olımpıa Televizyon Tv Tamir Servisi

Eyüp Fınlux Televizyon Tv Tamir Servisi

Eyüp Altus Televizyon Tv Tamir Servisi

Eyüp Saba Televizyon Tv Tamir Servisi