FATİH UYDU ANTEN SERVİSİ TV SİNYAL YOK ÇÖZÜMÜ TAMİRİ

Fatih uydu anten servisi TV sinyal yok çözümü tamiri. Televizyon, uydu, çanak anten ile alakalı yaşadığınız tüm sorunlarda hizmetinizde.

 TELEFON NUMARASINA TIKLA  ARA SERVİS İSTE

0532 428 41 40

fatih uydu anten servisi tv sinyal yok cözümü tamiri

Fatih Uydu Anten Servisi TV Sinyal Yok Çözümü Tamiri

Fatih Televizyon Uydu Anten Servisi TV sinyal yok çözümü tamiri. Televizyon, uydu, çanak anten ile alakalı yaşadığınız tüm sorunlarda hizmetinizdeyiz.

Fatih uydu anten servisi, televizyon uydu Sinyal yok diyor problemleri, kanal düzenleme taşıma sorunları, kablo kopuklukları yada su almış olduğu durumlarda uydu servisi ihtiyacı duyduğunuzda, çanak anten ayarı, sinyal yok hatası çözümlerinde, televizyon uydu anten servisine yada çanak anten kurulumu ihtiyacınız olduğunda, Lnb aşırı yüklenme hatalarında, Lnb arızaları gibi can sıkıcı durumlarda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TELEVİZYON NEDEN GÖSTERMEZ? NEDEN SİNYAL YOK DER?

Fatih Uydu Anten Servisi

Beğenerek izlediğiniz bir dizi yada günlerdir beklediğiniz maç saati geldi çattı televizyonu bir açtınız oda ne? Televizyonda sinyal zayıf veya yok hatası yada uyduda sinyal yok diyor çekmiyor. Böylesi can sıkıcı bir durumla karşı karşıya iseniz çözüm aramaya en basit problemlerden başlayalım ki, belki de sizi beklediğiniz programa yetiştirebiliriz.

Daha açıklayıcı anlatabilmek açısından şu konuyuda sizlere kısa yollu bir açıklayalım.

Led TV dahili uydu alıcısı nedir?

Fatih Uydu Anten Servisi

Teknolojinin gelişmesiyle beraber yeni nesil televizyonlar (led TV, plazma TV, 4k ultra HDTV vb) uydu alıcılarını kendi içinde barındırırlar işte buna dahili uydu alıcısı denir. Fatih Uydu Anten Servisi.

Harici uydu alıcısı nedir?

Fatih Uydu Anten Servisi

Scart yada hdmi kablo ile televizyona bağlanan uydu alıcısıdır.

Bu bilgiyi de paylaştıktan sonra şimdi sıra geldi televizyonun neden göstermediğine. Öncelikle televizyonunuzun ve harici uydu alıcısı kullanıyorsanız, uydu alıcınızın elektrik prizine takılı ve açık konumda olduğuna emin olun. Şimdi dikkat! harici uydu alıcısı kullanıyorsanız ve ekran siyah ise uydu alıcınızdan televizyona giden bağlantı kablosunu kontrol edin, gevşemiş yada yerinden çıkmış olabilir, her iki tarafında takılı olduğundan emin olduktan sonra televizyonun kumandasından source yada intum tuşu ile bağlantı türünüzü seçin. Kendinden scartlı mini uydu alıcısı kullanıyor yada Scart kablo ile bağlanıyorsanız scart’ı, hdmi kablo ile bağlanıyorsanız hdmi girişini seçiniz buraya kadar her şey normal ise okumaya devam.

Ekranda aşırı akım yada lnb aşırı yüklenme yazıyorsa, çanak anten yada başka bir deyişle uydu anten tesisatınızda kısa devre var demektir.

Fatih Uydu Anten Servisi TV Sinyal Yok Çözümü Tamiri

Yine daha iyi anlayabilmeniz için çanak anten yada diğer bir değişle uydu anten tesisatından bahsetmemiz gerekiyor.

Günümüzde sık kullanılan 2 çeşit uydu sistemi bulunmaktadır. Bireysel uydu sistemi ve merkezi uydu sistemi. Bireysel uydu sistemi kullanıcının kendine ait çanak anten, LNB, kablo ve f konnektör ekipmanlarından oluşan uydu sistemi’dir. Merkezi uydu sistemleri ise binanın tamamına yayın sağlayan uydu santrali dediğimiz dağıtıcıdan dairelere yayın aktaran sistemdir. Fatih Uydu Anten Servisi.

fatih uydu sistemleri

Bireysel uydu sisteminde kısa devre neden olur? sorusuna gelince üç ihtimal vardır. Birincisi lnb arızalı olabilir. ikincisi kablo arızalı yada birbirine temas etmemesi gereken metal örgü tel ile bakır telin temas etmesi sonucu oluşur. Üçüncü ihtimal ise birden fazla çanak anten yayınınız varsa (Türksat, Hotbird, Astra vb) birleştirici görevi gören diseqc arızalanmış olabilir. Fatih Uydu Anten Servisi.

Merkezi uydu sistemi (ortak uydu anten sistemi) olan bir binada kısa devre probleminiz var ise uydu santralinden dairenize gelen kabloda yada uydu santralinden sizin dairenize çıkış yapan slot arızalı olabilir. Bir de kontrol etmeniz gereken nokta daire içerisindeki uydu prizi ile televizyonunuzun arasında çekilmiş olan kablodur, aynı şekilde ondada kırılma yada metal örgü tel ile bakır telin temas etmesi söz konusu olabilir. Fatih Uydu Anten Servisi.

fatih uydu kablosu

Uyduda bazı kanallar çıkmıyor, sinyal zayıf yada bazı kanallarda sinyal yok sorunu

Fatih Uydu Anten Servisi TV Sinyal Yok Çözümü Tamiri

Sizde uyduda bazı kanallarda sinyal yok sorunu yaşıyor, bazı kanallar göstermiyorsa çok yüksek ihtimalle çanak anten ayarı bozulmuş demektir, özellikle hd kanallarda bu problemle karşılaşılmaktadır. Çanak anten ve lnb hassas ayarı yapıldıktan sonra sorun çözülecektir. Nadiren de olsa kabloda oluşan oksitlenmelerden dolayı da bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz, çanak anten ayarlamasından sonra sorun devam ediyorsa uydu anten kablonuzu değiştiriniz.

Uyduda bazı kanallarda sinyal yok, bazı kanallar çekmiyor, bazı kanallar gitti, bazı kanallarda sinyal zayıf, bazı kanallar sinyal sorunu, uydu dağıtıcısında sinyal var kalite yok, uydu dağıtıcısında sinyal var görüntü yok.

Uyduda hiçbir kanal çekmiyor, uyduda sinyal yok, uydu sinyal yok diyor hatası çözümü

Fatih Uydu Anten Servisi

Uydu anteni çekmiyor, sinyal yok sorunu yaşıyorsanız, uydu çanak anten tesisatınızda arıza var demektir. Çanak antenin yön ayarı bozulmuş olabilir, kablonuzda arıza olabilir, lnb arızalanmış olabilir, düşük bir ihtimal olsada uydu alıcısıda arızalanmış olabilir. Uydu dağıtıcısında sinyal var görüntü yok yada uydu dağıtıcısında sinyal var kalite yok ise gene aynı şekilde anten tesisatı arızalı demektir. Fatih Uydu Anten Servisi.

Fatih’de uydu kanal sinyal zayıf, uyduda sinyal var kalite yok, uydu zayıf sinyal, uydu çekmiyor, uydu çalışmıyor, uydu anten arıza, sinyal yok sorunu, uydum kanalları göstermiyor, uydu sinyal yok diyor, uydu zayıf sinyal, uydu çekmiyor, uydu çalışmıyor hatalarından her hangi biri ile karşı karşıya iseniz, uydu anten servisi için bizimle iletişime geçebilir servis talebinde bulunabilirsiniz.

Uydu kanalları kayboldu, uyduda hiç kanal yok

Fatih Uydu Anten Servisi

Uyduda kanal yok diyorsa uydu alıcısının kanalları silinmiş demektir. Türksat uydusu için 12380 v 27500 frekansını yazarak yeniden kanal yükleme işlemini yaptığınızda güncel kanallar yüklenecektir. Uyduda bazı kanallar kaybolduysa, kanal frekans değiştirmiş yada yayınına son vermiştir. Bazı kanallarda ses var görüntü yoksa bu genellikle sd uydu alıcıları yeniden kanal yükleme yapıldığında HD kanallarıda yükler, sd uydu alıcıları hd kanalları göstermediği için ses gelir ama görüntü alamazsınız. Fatih Uydu Anten Servisi.

Tek antenle 2 televizyon nasıl izlenir? Tekli elembiyi nasıl çoklu yaparız?

Fatih Uydu Anten Servisi

Tek çanak iki uydu alıcı kullanabilmeniz için mevcut çanak anteninize çift çıkışlı lnb takar ve kablosunu çekerseniz her iki televizyonda da bir birinden bağımsız istediğiniz kanalı seyredebilirsiniz. Tek çanakla çok uydu, elembi çoğaltıcı.

fatih lnb

Lnb çeşitleri, tek çıkışlı, iki çıkışlı olduğu gibi aynı zamanda dört çıkışlı ve sekiz çıkışlı çeşitleride bulunmaktadır.

Fatih uyducu, Fatih uydu arıza servisi, Fatih uydu bağlama, Fatih uydu kurulum, Fatih uydu anteni tamircileri, Fatih uydu onarim, Fatih uydu kurulum fiyatları, Fatih antenci, Fatih uydu anteni montajı ve Fatih uydu anteni ayarlama, Fatih uydu anten kurulumu yapan yerler, Fatih uydu anten arıza servisi, Fatih uydu anten ayarı, Fatih TV antenci, Fatih TV tamiri, Fatih TV montaj, Fatih TV canak montaj, Fatih TV kurulumu, Fatih TV canak montaj tel. Fatih Uydu Anten Servisi.

Fatih Uydu Anten Servisi

Fatih uydu servisi ve çanak anten kurulum ücreti kullanılacak malzemenin özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Fiyat bilgisi için lütfen iletişime geçin. çanak anten kurulum fiyatları, çanak kurulum servis ücreti, çanak anten kurulumu fiyatları, en ucuz çanak anten servisi, ucuz uydu kurulumu, çanak anten kurulum fiyatları, çanak kurulum servis ücreti, çanak anten kurulumu fiyatları.

 

Fatih çanak anten montajı, Fatih çanak antenci, Fatih çanak anten nakil, Fatih çanak anten montaj servisi, Fatih çanak anten servisi, Fatih çanak anten kurulumu, Fatih çanak anten arıza ve tamiri, Fatih çanak anten kurulum fiyatları, Fatih çanak kurulum, Fatih çanak Kurulumu, Fatih çanak ayarlama, Fatih canak montaj.

Fatih Hd uydu tamircisi
Fatih uyducusu
Fatih uyducuları
Fatih uydu alicisi kurulumu yapan yer
Fatih antenci
Fatih antenciler
Fatih anten kurulumu yapan servisler
Fatih en yakın uydu servisleri
Fatih uydu tamircileri
Fatih frekans ayari yapan servisler

Fatih merkezde uyducu
Fatih elektronik tamircisi
Fatih Tv uydu baglantisi
Fatih Tv anteni çekmiyor
Fatih televizyon anteni çekmiyor
Fatih Hd televizyon ayarlama
Fatih Hd uydu anteni değiştirme
Fatih televızyon uydu baglama
Fatih televizyon elembi anten bağlantısı
Fatih Smart tv canak anten ayarlari

Fatih hd uydu alıcılı led tv kurulum
Fatih çanak anten uydu ayarlari
Fatih çanak anten ayarları
Fatih çanak anten ayarlamak
Fatih çanak anten arıza ve tamiri
Fatih çanak anten yön bulma
Fatih çanak uydu ayarlama
Fatih çift çanak uydu kurulumu
Fatih uydu lnb ayarı
Fatih uydu Montajı

Fatih uydu bulma
Fatih uydu ayarlama
Fatih uydu bakim
Fatih uydu kurulum
Fatih uydu kurulum fiyatları
Fatih uydu tamiri dağıtıcı
Fatih uydu montajcisi
Fatih hd uydu servisi
Fatih uydu destek
Fatih uydu anteni çekmiyor

Fatih uydu anteni ayarı
Fatih uydu anteni takma
Fatih uydu anteni ayari yapan varmi
Fatih uydu anten servisi kurulumu
Fatih uydu anten ayarları
Fatih uydu anten kurulumu
Fatih uydu anten montaj
Fatih uydu anten ayarlama
Fatih uydu kurulumu nasıl yapılır
Fatih uyduyu ayarlama

Fatih uydu çanak Servisi
Fatih uydu canak kurulumu
Fatih uydu çanak anten kurulumu
Fatih uydu Çanak Ayarı
Fatih uydu çanak ayarlama
Fatih uydu çanak anten ayarı
Fatih uydu çanak montajı
Fatih uydu tamiri ayari servis
Fatih uydu arızası
Fatih uydu alıcısı ayarları

Fatih uydu alıcısı kurulumu
Fatih uydu kanallarını ayarlama
Fatih anten ayarı
Fatih anten ayarları
Fatih anten montajı
Fatih anten kurulum
Fatih anten kurulumu
Fatih anten ayarlama
Fatih görüntülü uydu ayarlama
Fatih lnb uydu ayarlama
Fatih lnb ayarlama
Fatih türksat servisleri istanbul

 

Fatih Samsung Televizyon Tv Tamir Servisi

Fatih LG Televizyon Tv Tamir Servisi

Fatih Philips Televizyon Tv Tamir Servisi

Fatih Sony Televizyon Tv Tamir Servisi

Fatih Vestel Televizyon Tv Tamir Servisi

Fatih Sharp Televizyon Tv Tamir Servisi

Fatih Panasonic Televizyon Tv Tamir Servisi

Fatih Toshiba Televizyon Tv Tamir Servisi

Fatih Jvc Televizyon Tv Tamir Servisi

Fatih Grundig Televizyon Tv Tamir Servisi

Fatih Arçelik Televizyon Tv Tamir Servisi

Fatih Seg Televizyon Tv Tamir Servisi

Fatih Sunny Televizyon Tv Tamir Servisi

Fatih NextStar Televizyon Tv Tamir Servisi

Fatih Yumatu Televizyon Tv Tamir Servisi

Fatih Axen Televizyon Tv Tamir Servisi

Fatih Jameson Televizyon Tv Tamir Servisi

Fatih Olımpıa Televizyon Tv Tamir Servisi

Fatih Fınlux Televizyon Tv Tamir Servisi

Fatih Altus Televizyon Tv Tamir Servisi

Fatih Saba Televizyon Tv Tamir Servisi