GÜNGÖREN UYDU ANTEN SERVİSİ TV SİNYAL YOK ÇÖZÜMÜ TAMİRİ

Güngören uydu anten servisi TV sinyal yok çözümü tamiri. Televizyon, uydu, çanak anten ile alakalı yaşadığınız tüm sorunlarda hizmetinizde.

 TELEFON NUMARASINA TIKLA  ARA SERVİS İSTE

0532 428 41 40

gungoren uydu anten servisi tv sinyal yok cözümü tamiri

Güngören Uydu Anten Servisi TV Sinyal Yok Çözümü Tamiri

Güngören Televizyon Uydu Anten Servisi TV sinyal yok çözümü tamiri. Televizyon, uydu, çanak anten ile alakalı yaşadığınız tüm sorunlarda hizmetinizdeyiz.

Güngören uydu anten servisi, televizyon uydu Sinyal yok diyor problemleri, kanal düzenleme taşıma sorunları, kablo kopuklukları yada su almış olduğu durumlarda uydu servisi ihtiyacı duyduğunuzda, çanak anten ayarı, sinyal yok hatası çözümlerinde, televizyon uydu anten servisine yada çanak anten kurulumu ihtiyacınız olduğunda, Lnb aşırı yüklenme hatalarında, Lnb arızaları gibi can sıkıcı durumlarda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TELEVİZYON NEDEN GÖSTERMEZ? NEDEN SİNYAL YOK DER?

Güngören Uydu Anten Servisi

Beğenerek izlediğiniz bir dizi yada günlerdir beklediğiniz maç saati geldi çattı televizyonu bir açtınız oda ne? Televizyonda sinyal zayıf veya yok hatası yada uyduda sinyal yok diyor çekmiyor. Böylesi can sıkıcı bir durumla karşı karşıya iseniz çözüm aramaya en basit problemlerden başlayalım ki, belki de sizi beklediğiniz programa yetiştirebiliriz.

Daha açıklayıcı anlatabilmek açısından şu konuyuda sizlere kısa yollu bir açıklayalım.

Led TV dahili uydu alıcısı nedir?

Güngören Uydu Anten Servisi

Teknolojinin gelişmesiyle beraber yeni nesil televizyonlar (led TV, plazma TV, 4k ultra HDTV vb) uydu alıcılarını kendi içinde barındırırlar işte buna dahili uydu alıcısı denir. Güngören Uydu Anten Servisi.

Harici uydu alıcısı nedir?

Güngören Uydu Anten Servisi

Scart yada hdmi kablo ile televizyona bağlanan uydu alıcısıdır.

Bu bilgiyi de paylaştıktan sonra şimdi sıra geldi televizyonun neden göstermediğine. Öncelikle televizyonunuzun ve harici uydu alıcısı kullanıyorsanız, uydu alıcınızın elektrik prizine takılı ve açık konumda olduğuna emin olun. Şimdi dikkat! harici uydu alıcısı kullanıyorsanız ve ekran siyah ise uydu alıcınızdan televizyona giden bağlantı kablosunu kontrol edin, gevşemiş yada yerinden çıkmış olabilir, her iki tarafında takılı olduğundan emin olduktan sonra televizyonun kumandasından source yada intum tuşu ile bağlantı türünüzü seçin. Kendinden scartlı mini uydu alıcısı kullanıyor yada Scart kablo ile bağlanıyorsanız scart’ı, hdmi kablo ile bağlanıyorsanız hdmi girişini seçiniz buraya kadar her şey normal ise okumaya devam.

Ekranda aşırı akım yada lnb aşırı yüklenme yazıyorsa, çanak anten yada başka bir deyişle uydu anten tesisatınızda kısa devre var demektir.

Güngören Uydu Anten Servisi TV Sinyal Yok Çözümü Tamiri

Yine daha iyi anlayabilmeniz için çanak anten yada diğer bir değişle uydu anten tesisatından bahsetmemiz gerekiyor.

Günümüzde sık kullanılan 2 çeşit uydu sistemi bulunmaktadır. Bireysel uydu sistemi ve merkezi uydu sistemi. Bireysel uydu sistemi kullanıcının kendine ait çanak anten, LNB, kablo ve f konnektör ekipmanlarından oluşan uydu sistemi’dir. Merkezi uydu sistemleri ise binanın tamamına yayın sağlayan uydu santrali dediğimiz dağıtıcıdan dairelere yayın aktaran sistemdir. Güngören Uydu Anten Servisi.

gungoren uydu sistemleri

Bireysel uydu sisteminde kısa devre neden olur? sorusuna gelince üç ihtimal vardır. Birincisi lnb arızalı olabilir. ikincisi kablo arızalı yada birbirine temas etmemesi gereken metal örgü tel ile bakır telin temas etmesi sonucu oluşur. Üçüncü ihtimal ise birden fazla çanak anten yayınınız varsa (Türksat, Hotbird, Astra vb) birleştirici görevi gören diseqc arızalanmış olabilir. Güngören Uydu Anten Servisi.

Merkezi uydu sistemi (ortak uydu anten sistemi) olan bir binada kısa devre probleminiz var ise uydu santralinden dairenize gelen kabloda yada uydu santralinden sizin dairenize çıkış yapan slot arızalı olabilir. Bir de kontrol etmeniz gereken nokta daire içerisindeki uydu prizi ile televizyonunuzun arasında çekilmiş olan kablodur, aynı şekilde ondada kırılma yada metal örgü tel ile bakır telin temas etmesi söz konusu olabilir. Güngören Uydu Anten Servisi.

gungoren uydu kablosu

Uyduda bazı kanallar çıkmıyor, sinyal zayıf yada bazı kanallarda sinyal yok sorunu

Güngören Uydu Anten Servisi TV Sinyal Yok Çözümü Tamiri

Sizde uyduda bazı kanallarda sinyal yok sorunu yaşıyor, bazı kanallar göstermiyorsa çok yüksek ihtimalle çanak anten ayarı bozulmuş demektir, özellikle hd kanallarda bu problemle karşılaşılmaktadır. Çanak anten ve lnb hassas ayarı yapıldıktan sonra sorun çözülecektir. Nadiren de olsa kabloda oluşan oksitlenmelerden dolayı da bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz, çanak anten ayarlamasından sonra sorun devam ediyorsa uydu anten kablonuzu değiştiriniz.

Uyduda bazı kanallarda sinyal yok, bazı kanallar çekmiyor, bazı kanallar gitti, bazı kanallarda sinyal zayıf, bazı kanallar sinyal sorunu, uydu dağıtıcısında sinyal var kalite yok, uydu dağıtıcısında sinyal var görüntü yok.

Uyduda hiçbir kanal çekmiyor, uyduda sinyal yok, uydu sinyal yok diyor hatası çözümü

Güngören Uydu Anten Servisi

Uydu anteni çekmiyor, sinyal yok sorunu yaşıyorsanız, uydu çanak anten tesisatınızda arıza var demektir. Çanak antenin yön ayarı bozulmuş olabilir, kablonuzda arıza olabilir, lnb arızalanmış olabilir, düşük bir ihtimal olsada uydu alıcısıda arızalanmış olabilir. Uydu dağıtıcısında sinyal var görüntü yok yada uydu dağıtıcısında sinyal var kalite yok ise gene aynı şekilde anten tesisatı arızalı demektir. Güngören Uydu Anten Servisi.

Güngören’de uydu kanal sinyal zayıf, uyduda sinyal var kalite yok, uydu zayıf sinyal, uydu çekmiyor, uydu çalışmıyor, uydu anten arıza, sinyal yok sorunu, uydum kanalları göstermiyor, uydu sinyal yok diyor, uydu zayıf sinyal, uydu çekmiyor, uydu çalışmıyor hatalarından her hangi biri ile karşı karşıya iseniz, uydu anten servisi için bizimle iletişime geçebilir servis talebinde bulunabilirsiniz.

Uydu kanalları kayboldu, uyduda hiç kanal yok

Güngören Uydu Anten Servisi

Uyduda kanal yok diyorsa uydu alıcısının kanalları silinmiş demektir. Türksat uydusu için 12380 v 27500 frekansını yazarak yeniden kanal yükleme işlemini yaptığınızda güncel kanallar yüklenecektir. Uyduda bazı kanallar kaybolduysa, kanal frekans değiştirmiş yada yayınına son vermiştir. Bazı kanallarda ses var görüntü yoksa bu genellikle sd uydu alıcıları yeniden kanal yükleme yapıldığında HD kanallarıda yükler, sd uydu alıcıları hd kanalları göstermediği için ses gelir ama görüntü alamazsınız. Güngören Uydu Anten Servisi.

Tek antenle 2 televizyon nasıl izlenir? Tekli elembiyi nasıl çoklu yaparız?

Güngören Uydu Anten Servisi

Tek çanak iki uydu alıcı kullanabilmeniz için mevcut çanak anteninize çift çıkışlı lnb takar ve kablosunu çekerseniz her iki televizyonda da bir birinden bağımsız istediğiniz kanalı seyredebilirsiniz. Tek çanakla çok uydu, elembi çoğaltıcı.

gungoren lnb

Lnb çeşitleri, tek çıkışlı, iki çıkışlı olduğu gibi aynı zamanda dört çıkışlı ve sekiz çıkışlı çeşitleride bulunmaktadır.

Güngören uyducu, Güngören uydu arıza servisi, Güngören uydu bağlama, Güngören uydu kurulum, Güngören uydu anteni tamircileri, Güngören uydu onarim, Güngören uydu kurulum fiyatları, Güngören antenci, Güngören uydu anteni montajı ve Güngören uydu anteni ayarlama, Güngören uydu anten kurulumu yapan yerler, Güngören uydu anten arıza servisi, Güngören uydu anten ayarı, Güngören TV antenci, Güngören TV tamiri, Güngören TV montaj, Güngören TV canak montaj, Güngören TV kurulumu, Güngören TV canak montaj tel. Güngören Uydu Anten Servisi.

Güngören Uydu Anten Servisi

Güngören uydu servisi ve çanak anten kurulum ücreti kullanılacak malzemenin özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Fiyat bilgisi için lütfen iletişime geçin. çanak anten kurulum fiyatları, çanak kurulum servis ücreti, çanak anten kurulumu fiyatları, en ucuz çanak anten servisi, ucuz uydu kurulumu, çanak anten kurulum fiyatları, çanak kurulum servis ücreti, çanak anten kurulumu fiyatları.

 

Güngören çanak anten montajı, Güngören çanak antenci, Güngören çanak anten nakil, Güngören çanak anten montaj servisi, Güngören çanak anten servisi, Güngören çanak anten kurulumu, Güngören çanak anten arıza ve tamiri, Güngören çanak anten kurulum fiyatları, Güngören çanak kurulum, Güngören çanak Kurulumu, Güngören çanak ayarlama, Güngören canak montaj.

Güngören en yakın uyducu
Güngören uyducusu
Güngören uyducuları
Güngören uydu alicisi kurulumu yapan yer
Güngören antenci
Güngören antenciler
Güngören anten kurulumu yapan servisler
Güngören en yakın uydu servisleri
Güngören uydu tamircileri
Güngören frekans ayari yapan servisler

Güngören merkezde uyducu
Güngören elektronik tamircisi
Güngören Tv uydu baglantisi
Güngören Tv anteni çekmiyor
Güngören televizyon anteni çekmiyor
Güngören Hd televizyon ayarlama
Güngören televızyon uydu baglama
Güngören televizyon elembi anten bağlantısı

Güngören hd uydu alıcılı led tv kurulum
Güngören çanak anten uydu ayarlari
Güngören çanak anten ayarları
Güngören çanak anten ayarlamak
Güngören çanak anten arıza ve tamiri
Güngören çanak anten yön bulma
Güngören çanak uydu ayarlama
Güngören çift çanak uydu kurulumu
Güngören uydu lnb ayarı
Güngören uydu Montajı

Güngören uydu bulma
Güngören uydu ayarlama
Güngören uydu bakim
Güngören uydu kurulum
Güngören uydu kurulum fiyatları
Güngören uydu montajcisi
Güngören hd uydu servisi
Güngören uydu destek
Güngören uydu anteni çekmiyor

Güngören uydu anteni ayarı
Güngören uydu anteni takma
Güngören uydu anteni ayari yapan varmi
Güngören uydu anten servisi kurulumu
Güngören uydu anten ayarları
Güngören uydu anten kurulumu
Güngören uydu anten montaj
Güngören uydu anten ayarlama
Güngören uydu kurulumu nasıl yapılır
Güngören uyduyu ayarlama

Güngören uydu çanak Servisi
Güngören uydu canak kurulumu
Güngören uydu çanak anten kurulumu
Güngören uydu çanak Ayarı
Güngören uydu çanak ayarlama
Güngören uydu çanak anten ayarı
Güngören uydu çanak montajı
Güngören uydu tamiri ayari servis
Güngören uydu arızası
Güngören uydu alıcısı ayarları

Güngören uydu alıcısı kurulumu
Güngören uydu kanallarını ayarlama
Güngören anten ayarı
Güngören anten ayarları
Güngören anten montajı
Güngören anten kurulum
Güngören anten kurulumu
Güngören anten ayarlama
Güngören lnb uydu ayarlama
Güngören lnb ayarlama
Güngören türksat servisleri istanbul