KAĞITHANE UYDU ANTEN SERVİSİ TV SİNYAL YOK ÇÖZÜMÜ TAMİRİ

Kağıthane uydu anten servisi TV sinyal yok çözümü tamiri. Televizyon, uydu, çanak anten ile alakalı yaşadığınız tüm sorunlarda hizmetinizde.

 TELEFON NUMARASINA TIKLA  ARA SERVİS İSTE

0532 428 41 40

kagithane uydu anten servisi tv sinyal yok cözümü tamiri

Kağıthane Uydu Anten Servisi TV Sinyal Yok Çözümü Tamiri

Kağıthane Televizyon Uydu Anten Servisi TV sinyal yok çözümü tamiri. Televizyon, uydu, çanak anten ile alakalı yaşadığınız tüm sorunlarda hizmetinizdeyiz.

Kağıthane uydu anten servisi, televizyon uydu Sinyal yok diyor problemleri, kanal düzenleme taşıma sorunları, kablo kopuklukları yada su almış olduğu durumlarda uydu servisi ihtiyacı duyduğunuzda, çanak anten ayarı, sinyal yok hatası çözümlerinde, televizyon uydu anten servisine yada çanak anten kurulumu ihtiyacınız olduğunda, Lnb aşırı yüklenme hatalarında, Lnb arızaları gibi can sıkıcı durumlarda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TELEVİZYON NEDEN GÖSTERMEZ? NEDEN SİNYAL YOK DER?

Kağıthane Uydu Anten Servisi

Beğenerek izlediğiniz bir dizi yada günlerdir beklediğiniz maç saati geldi çattı televizyonu bir açtınız oda ne? Televizyonda sinyal zayıf veya yok hatası yada uyduda sinyal yok diyor çekmiyor. Böylesi can sıkıcı bir durumla karşı karşıya iseniz çözüm aramaya en basit problemlerden başlayalım ki, belki de sizi beklediğiniz programa yetiştirebiliriz.

Daha açıklayıcı anlatabilmek açısından şu konuyuda sizlere kısa yollu bir açıklayalım.

Led TV dahili uydu alıcısı nedir?

Kağıthane Uydu Anten Servisi

Teknolojinin gelişmesiyle beraber yeni nesil televizyonlar (led TV, plazma TV, 4k ultra HDTV vb) uydu alıcılarını kendi içinde barındırırlar işte buna dahili uydu alıcısı denir. Avcılar Uydu Anten Servisi.

Harici uydu alıcısı nedir?

Kağıthane Uydu Anten Servisi

Scart yada hdmi kablo ile televizyona bağlanan uydu alıcısıdır.

Bu bilgiyi de paylaştıktan sonra şimdi sıra geldi televizyonun neden göstermediğine. Öncelikle televizyonunuzun ve harici uydu alıcısı kullanıyorsanız, uydu alıcınızın elektrik prizine takılı ve açık konumda olduğuna emin olun. Şimdi dikkat! harici uydu alıcısı kullanıyorsanız ve ekran siyah ise uydu alıcınızdan televizyona giden bağlantı kablosunu kontrol edin, gevşemiş yada yerinden çıkmış olabilir, her iki tarafında takılı olduğundan emin olduktan sonra televizyonun kumandasından source yada intum tuşu ile bağlantı türünüzü seçin. Kendinden scartlı mini uydu alıcısı kullanıyor yada Scart kablo ile bağlanıyorsanız scart’ı, hdmi kablo ile bağlanıyorsanız hdmi girişini seçiniz buraya kadar her şey normal ise okumaya devam.

Ekranda aşırı akım yada lnb aşırı yüklenme yazıyorsa, çanak anten yada başka bir deyişle uydu anten tesisatınızda kısa devre var demektir.

Kağıthane Uydu Anten Servisi TV Sinyal Yok Çözümü Tamiri

Yine daha iyi anlayabilmeniz için çanak anten yada diğer bir değişle uydu anten tesisatından bahsetmemiz gerekiyor.

Günümüzde sık kullanılan 2 çeşit uydu sistemi bulunmaktadır. Bireysel uydu sistemi ve merkezi uydu sistemi. Bireysel uydu sistemi kullanıcının kendine ait çanak anten, LNB, kablo ve f konnektör ekipmanlarından oluşan uydu sistemi’dir. Merkezi uydu sistemleri ise binanın tamamına yayın sağlayan uydu santrali dediğimiz dağıtıcıdan dairelere yayın aktaran sistemdir. Kağıthane Uydu Anten Servisi.

kagithane uydu sistemleri

Bireysel uydu sisteminde kısa devre neden olur? sorusuna gelince üç ihtimal vardır. Birincisi lnb arızalı olabilir. ikincisi kablo arızalı yada birbirine temas etmemesi gereken metal örgü tel ile bakır telin temas etmesi sonucu oluşur. Üçüncü ihtimal ise birden fazla çanak anten yayınınız varsa (Türksat, Hotbird, Astra vb) birleştirici görevi gören diseqc arızalanmış olabilir. Kağıthane Uydu Anten Servisi.

Merkezi uydu sistemi (ortak uydu anten sistemi) olan bir binada kısa devre probleminiz var ise uydu santralinden dairenize gelen kabloda yada uydu santralinden sizin dairenize çıkış yapan slot arızalı olabilir. Bir de kontrol etmeniz gereken nokta daire içerisindeki uydu prizi ile televizyonunuzun arasında çekilmiş olan kablodur, aynı şekilde ondada kırılma yada metal örgü tel ile bakır telin temas etmesi söz konusu olabilir. Kağıthane Uydu Anten Servisi.

kagithane uydu kablosu

Uyduda bazı kanallar çıkmıyor, sinyal zayıf yada bazı kanallarda sinyal yok sorunu

Kağıthane Uydu Anten Servisi TV Sinyal Yok Çözümü Tamiri

Sizde uyduda bazı kanallarda sinyal yok sorunu yaşıyor, bazı kanallar göstermiyorsa çok yüksek ihtimalle çanak anten ayarı bozulmuş demektir, özellikle hd kanallarda bu problemle karşılaşılmaktadır. Çanak anten ve lnb hassas ayarı yapıldıktan sonra sorun çözülecektir. Nadiren de olsa kabloda oluşan oksitlenmelerden dolayı da bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz, çanak anten ayarlamasından sonra sorun devam ediyorsa uydu anten kablonuzu değiştiriniz.

Uyduda bazı kanallarda sinyal yok, bazı kanallar çekmiyor, bazı kanallar gitti, bazı kanallarda sinyal zayıf, bazı kanallar sinyal sorunu, uydu dağıtıcısında sinyal var kalite yok, uydu dağıtıcısında sinyal var görüntü yok.

Uyduda hiçbir kanal çekmiyor, uyduda sinyal yok, uydu sinyal yok diyor hatası çözümü

Kağıthane Uydu Anten Servisi

Uydu anteni çekmiyor, sinyal yok sorunu yaşıyorsanız, uydu çanak anten tesisatınızda arıza var demektir. Çanak antenin yön ayarı bozulmuş olabilir, kablonuzda arıza olabilir, lnb arızalanmış olabilir, düşük bir ihtimal olsada uydu alıcısıda arızalanmış olabilir. Uydu dağıtıcısında sinyal var görüntü yok yada uydu dağıtıcısında sinyal var kalite yok ise gene aynı şekilde anten tesisatı arızalı demektir. Kağıthane Uydu Anten Servisi.

Kağıthane’de uydu kanal sinyal zayıf, uyduda sinyal var kalite yok, uydu zayıf sinyal, uydu çekmiyor, uydu çalışmıyor, uydu anten arıza, sinyal yok sorunu, uydum kanalları göstermiyor, uydu sinyal yok diyor, uydu zayıf sinyal, uydu çekmiyor, uydu çalışmıyor hatalarından her hangi biri ile karşı karşıya iseniz, uydu anten servisi için bizimle iletişime geçebilir servis talebinde bulunabilirsiniz.

Uydu kanalları kayboldu, uyduda hiç kanal yok

Kağıthane Uydu Anten Servisi

Uyduda kanal yok diyorsa uydu alıcısının kanalları silinmiş demektir. Türksat uydusu için 12380 v 27500 frekansını yazarak yeniden kanal yükleme işlemini yaptığınızda güncel kanallar yüklenecektir. Uyduda bazı kanallar kaybolduysa, kanal frekans değiştirmiş yada yayınına son vermiştir. Bazı kanallarda ses var görüntü yoksa bu genellikle sd uydu alıcıları yeniden kanal yükleme yapıldığında HD kanallarıda yükler, sd uydu alıcıları hd kanalları göstermediği için ses gelir ama görüntü alamazsınız. Kağıthane Uydu Anten Servisi.

Tek antenle 2 televizyon nasıl izlenir? Tekli elembiyi nasıl çoklu yaparız?

Kağıthane Uydu Anten Servisi

Tek çanak iki uydu alıcı kullanabilmeniz için mevcut çanak anteninize çift çıkışlı lnb takar ve kablosunu çekerseniz her iki televizyonda da bir birinden bağımsız istediğiniz kanalı seyredebilirsiniz. Tek çanakla çok uydu, elembi çoğaltıcı.

kagithane lnb

Lnb çeşitleri, tek çıkışlı, iki çıkışlı olduğu gibi aynı zamanda dört çıkışlı ve sekiz çıkışlı çeşitleride bulunmaktadır.

Kağıthane uyducu, Kağıthane uydu arıza servisi, Kağıthane uydu bağlama, Kağıthane uydu kurulum, Kağıthane uydu anteni tamircileri, Kağıthane uydu onarim, Kağıthane uydu kurulum fiyatları, Kağıthane antenci, Kağıthane uydu anteni montajı ve Kağıthane uydu anteni ayarlama, Kağıthane uydu anten kurulumu yapan yerler, Kağıthane uydu anten arıza servisi, Kağıthane uydu anten ayarı, Kağıthane TV antenci, Kağıthane TV tamiri, Kağıthane TV montaj, Kağıthane TV canak montaj, Kağıthane TV kurulumu, Kağıthane TV canak montaj tel. Kağıthane Uydu Anten Servisi.

Kağıthane Uydu Anten Servisi

Kağıthane uydu servisi ve çanak anten kurulum ücreti kullanılacak malzemenin özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Fiyat bilgisi için lütfen iletişime geçin. çanak anten kurulum fiyatları, çanak kurulum servis ücreti, çanak anten kurulumu fiyatları, en ucuz çanak anten servisi, ucuz uydu kurulumu, çanak anten kurulum fiyatları, çanak kurulum servis ücreti, çanak anten kurulumu fiyatları.

 

Kağıthane çanak anten montajı, Kağıthane çanak antenci, Kağıthane çanak anten nakil, Kağıthane çanak anten montaj servisi, Kağıthane çanak anten servisi, Kağıthane çanak anten kurulumu, Kağıthane çanak anten arıza ve tamiri, Kağıthane çanak anten kurulum fiyatları, Kağıthane çanak kurulum, Kağıthane çanak Kurulumu, Kağıthane çanak ayarlama, Kağıthane canak montaj.

Kağıthane Hd uydu tamircisi
Kağıthane uyducusu
Kağıthane uyducuları
Kağıthane uydu alicisi kurulumu yapan yer
Kağıthane antenci
Kağıthane antenciler
Kağıthane anten kurulumu yapan servisler
Kağıthane en yakın uydu servisleri
Kağıthane uydu tamircileri
Kağıthane frekans ayari yapan servisler

Kağıthane merkezde uyducu
Kağıthane elektronik tamircisi
Kağıthane Tv uydu baglantisi
Kağıthane Tv anteni çekmiyor
Kağıthane televizyon anteni çekmiyor
Kağıthane Hd televizyon ayarlama
Kağıthane Hd uydu anteni değiştirme
Kağıthane televızyon uydu baglama
Kağıthane televizyon elembi anten bağlantısı
Kağıthane Smart tv canak anten ayarlari

Kağıthane hd uydu alıcılı led tv kurulum
Kağıthane çanak anten uydu ayarlari
Kağıthane çanak anten ayarları
Kağıthane çanak anten ayarlamak
Kağıthane çanak anten arıza ve tamiri
Kağıthane çanak anten yön bulma
Kağıthane çanak uydu ayarlama
Kağıthane çift çanak uydu kurulumu
Kağıthane uydu lnb ayarı
Kağıthane uydu Montajı

Kağıthane uydu bulma
Kağıthane uydu ayarlama
Kağıthane uydu bakim
Kağıthane uydu kurulum
Kağıthane uydu kurulum fiyatları
Kağıthane uydu tamiri dağıtıcı
Kağıthane uydu montajcisi
Kağıthane hd uydu servisi
Kağıthane uydu destek
Kağıthane uydu anteni çekmiyor

Kağıthane uydu anteni ayarı
Kağıthane uydu anteni takma
Kağıthane uydu anteni ayari yapan varmi
Kağıthane uydu anten servisi kurulumu
Kağıthane uydu anten ayarları
Kağıthane uydu anten kurulumu
Kağıthane uydu anten montaj
Kağıthane uydu anten ayarlama
Kağıthane uydu kurulumu nasıl yapılır
Kağıthane uyduyu ayarlama

Kağıthane uydu çanak Servisi
Kağıthane uydu canak kurulumu
Kağıthane uydu çanak anten kurulumu
Kağıthane uydu Çanak Ayarı
Kağıthane uydu çanak ayarlama
Kağıthane uydu çanak anten ayarı
Kağıthane uydu çanak montajı
Kağıthane uydu tamiri ayari servis
Kağıthane uydu arızası
Kağıthane uydu alıcısı ayarları

Kağıthane uydu alıcısı kurulumu
Kağıthane uydu kanallarını ayarlama
Kağıthane anten ayarı
Kağıthane anten ayarları
Kağıthane anten montajı
Kağıthane anten kurulum
Kağıthane anten kurulumu
Kağıthane anten ayarlama
Kağıthane görüntülü uydu ayarlama
Kağıthane lnb uydu ayarlama
Kağıthane lnb ayarlama
Kağıthane türksat servisleri istanbul

 

Kağıthane Samsung Televizyon Tv Tamir Servisi

Kağıthane LG Televizyon Tv Tamir Servisi

Kağıthane Philips Televizyon Tv Tamir Servisi

Kağıthane Sony Televizyon Tv Tamir Servisi

Kağıthane Vestel Televizyon Tv Tamir Servisi

Kağıthane Sharp Televizyon Tv Tamir Servisi

Kağıthane Panasonic Televizyon Tv Tamir Servisi

Kağıthane Toshiba Televizyon Tv Tamir Servisi

Kağıthane Jvc Televizyon Tv Tamir Servisi

Kağıthane Grundig Televizyon Tv Tamir Servisi

Kağıthane Arçelik Televizyon Tv Tamir Servisi

Kağıthane Seg Televizyon Tv Tamir Servisi

Kağıthane Sunny Televizyon Tv Tamir Servisi

Kağıthane NextStar Televizyon Tv Tamir Servisi

Kağıthane Yumatu Televizyon Tv Tamir Servisi

Kağıthane Axen Televizyon Tv Tamir Servisi

Kağıthane Jameson Televizyon Tv Tamir Servisi

Kağıthane Olımpıa Televizyon Tv Tamir Servisi

Kağıthane Fınlux Televizyon Tv Tamir Servisi

Kağıthane Altus Televizyon Tv Tamir Servisi

Kağıthane Saba Televizyon Tv Tamir Servisi